חדשות שוק ההון

בכפוף לשימוע: בעלי השליטה בבי.ג’י.איי בעבר ובהווה יועמדו לדין

רשות ני"ע העבירה את תיק החקירה בעניינה של החברה לפרקליטות: נמצאה תשתית ראייתית להגשת כתבי אישום כנגד בעלי החברה בהווה ובעבר ונושאי משרה בה

מערכת ספונסר 15/06/2017 15:26

א+א- 1

יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ’ שמואל האוזר, הורה לפני כחודש על העברת תיק החקירה בעניינה של חברת BGI,BSD וויליפוד השקעות לפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), לצורך בחינת הגשת כתבי אישום כנגד המעורבים בפרשה. מדובר בחקירה מורכבת ומאומצת שנוהלה ע"י מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך ולוותה על ידי מחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה).

 

מממצאי החקירה עולה כי נמצאה תשתית ראייתית מספקת למעורבותם של בעלי השליטה בחברות בעבר אלכסנדר גרנובסקי ואנשים מטעמו, בעל השליטה בהווה גריגורי גורטובוי ואנשים מטעמו, יוסף שניאורסון מנכ"ל BSD ודירקטור ב-BGI ומעורבים נוספים לביצוע עבירות על חוק ניירות ערך וחוק העונשין, ובכלל זה עבירות דיווח, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות מנהלים ועובדים בתאגיד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד והלבנת הון.

 

מדובר בתיק חמור, מורכב, מרובה חשודים אשר פעלו בתחכום רב תוך הסוואת הפעילות התרמיתית הענפה אשר נמשכה על פני מספר שנים ופגעה באופן חמור בחברות ובציבור המשקיעים וכל זאת על מנת לגרוף כספים לשימושים שונים שלהם. התיק כולל חומר ראיות רב ובמהלכו נגבו עדויות רבות ממעורבים ועדים בישראל ובמדינות נוספות, בוצעו חיפושים רבים, ונאספו ראיות משמעותיות התומכות בחשדות המיוחסים למעורבים השונים.

 

מממצאי החקירה עולה כי משנת 2013 ועד יום זה שועבדו פיקדונות החברות הנ"ל בסך של כ-60 מ’ דולר בבנקים באוסטריה ובאזרבייג’אן לטובת הלוואות לחברות הקשורות לאלכסנדר גרנובסקי.

 

עוד עולה מממצאי החקירה כי פעולות גנבת הכסף מהחברות נעשו תוך שימוש במצגי שווא, זיוף והטעייה של נושאי משרה ודירקטורים בחברות הנ"ל.

 

על פי החשד, גריגורי גורטובוי אשר רכש את השליטה בחברות בשנת 2015 פעל עם אחרים ואף בצוותא עם גרנובסקי להמשיך ולהוציא במרמה כספים מהחברות הנ"ל, להסתיר את השעבודים ואף פעל לאפשר את המשך קיומם תוך הצגת מצגי שווא לנושאי משרה לדירקטורים בחברות הנ"ל ולמנוע דיווחי אמת לציבור כנדרש.

 

עוד עולה ממצאי החקירה כי גורטובוי הוציא במירמה 3 מיליון דולר מחברת ויליפוד לטובת רכישת אג"ח של חברה צ’כית תוך הסתרה כי מדובר בדרך לקבל אשראי אישי בהיקף של מיליוני שקלים מבנק אוסטרי לשימושים שונים.

 

יודגש, כי מדובר במסקנות הרשות החוקרת, וכי לפרקליטות הסמכות להחליט על המשך הטיפול בתיק.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    חתיכת תיק, גועל נפש|30|

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    פרפר כחול 15/06/2017 16:07