נחשף מתחם העסקים שיקימו אמות וגב ים בת”א בהשקעה של 850 מיליון שקל

על עיצוב ותכנון המתחם אמונים האדריכל הבינ"ל רון ארד ואדריכל העל הישראלי אבנר ישר, שחברו לשיתוף פעולה יוצא דופן בפרויקט TOHA שיוקם בצומת דרך השלום

מערכת ספונסר 24/05/2017 10:54

א+א-

 אמות השקעות מקבוצת אלוני חץ  וגב ים מקבוצת נכסים ובנין IDB, מקבוצות הנדל"ן הגדולות והמובילות בישראל, חשפו היום (רביעי) לראשונה את מתחם העסקים ToHa בתל אביב הנבנה בימים אלו בהשקעה של כ-850 מיליון שקל.

 

אבי מוסלר מנכ"ל אמות: "פרויקט ToHa הוא בין הפרויקטים הנדירים שנבנים היום בישראל. כמו מגדל אטריום שהציב סטנדרט חדש לכל האזור, גם פרויקט זה יהווה אייקון אדריכלי ברמה בינלאומית, בלב מרכז העסקים הראשי של תל אביב. מניסיוננו הרב ואחיזתנו הרבה באזור תל אביב והמרכז, למדנו שקיימים ביקושים גבוהים למוצר איכותי, חדשני ויוקרתי. התכנון הייחודי והלא מתפשר של ToHa בא לידי ביטוי בפארק ירוק רחב ידיים, בשטחי קומה גדולים במיוחד ובמיקום אסטרטגי, המספק נגישות מיידית לעורקי התחבורה הראשיים. כל אלה יאפשרו לחברות גדולות להתמקם ביעילות רבה וליהנות מסביבת עבודה נוחה ומתקדמת".

 

אדוארדו אלשטיין יו"ר IDB: ״אנחנו שמחים לחשוף היום את פרויקט ״תוצרת הארץ״. פרויקט שבאופן סמלי מבטא את הבשלת פירות ההשקעה שלנו באי די בי: מהשקת המרלוג המתקדם בישראל, דרך מהפכת המסחר האלקטרוני של שופרסל, הטכנולוגיה המתקדמת של אלרון בתחום הסייבר, הטלוויזיה החכמה של סלקום והמבנים המרשימים של גב ים בפארק הסייבר הלאומי בבאר שבע. כל אלה מבטאים מקצת הפירות שאנו נהנים מהם היום והם פרי עבודה מאומצת של ההנהלה המצוינת שלנו. אין מתאים יותר כאן מהפסוק בתהילים: הזורעים בדמעה ברינה יקצורו״.

 

נתן חץ, יו"ר אמות ומנכ"ל אלוני חץ: "אמות שומרת כבר שנים רבות על מובילות בתחום הנדל"ן המניב בישראל עם פריסה ארצית רחבה ופרוייקטי ענק שמשנים ומשפיעים על מרקם העסקים באזורים השונים. מדובר בפרויקט המציג חידושים אדריכליים ויצירתיות שטרם ראינו בנוף מגדלי המשרדים המשתנה בגוש דן ומתחרה בכבוד בינלאומיים שקבוצת אלוני חץ שותפה להקמתם בלונדון ובוושינגטון. ההשקעה הכלכלית יוצאת הדופן בפרויקט מהווה עדות לאמון הרב שלנו בכלכלה הישראלית ובצמיחתה ההולכת וגוברת".

 

אבי יעקובוביץ, מנכ"ל גב-ים: "אנו משיקים היום את פרויקט ToHa, אשר ישנה את קו הרקיע של העיר תל-אביב ויהווה את ’טביעת האצבע’ של העיר. ToHa, הממוקם בלב מרכז העסקים הראשי של תל-אביב, מכניס סטנדרט חדש ורף גבוה לעסקים ולמגדלי המשרדים בישראל. כמו בפארקי ההייטק המובילים של גב-ים, הפרויקט יעניק סביבת עבודה אופטימלית עבור השוכרים ומענה הוליסטי לצרכי העובדים והחברה, לרבות גני ToHa, פארק ייחודי אשר יקיף את הבניין, להשלמת ה-Ecosystem האידיאלי. הפרויקט יאוכלס, בין היתר, על-ידי חברות הייטק, ישראליות ובינלאומיות, מהמובילות בתחומן, אשר תשאפנה להעניק לעובדיהן את כל היתרונות, מתוך רצון להיות חלק בלתי נפרד מהמטרופולין הפועם".

 

ToHa, קיצור של ’תוצרת הארץ’, שם הרחוב בו מוקם הפרויקט, יהווה סביבת עסקים חדשנית ומתוחכמת הצפויה לשנות את פני האזור. מיקומו של הפרויקט בפינת הרחובות דרך השלום ויגאל אלון ובסמיכות לתחנת רכבת השלום, מהווה ציר תחבורה עיקרי ומרכזי שירחיב את מרכז העסקים הצומח על ציר יגאל אלון, מנחם בגין ודרך השלום.

 

המגדל, שבנייתו כבר החלה וצפויה להסתיים ב-2018, מתפרס על שטח של 55 אלף מ"ר לשיווק וכולל קומות משרדים גדולות בשטחים הנעים בין 2,500-3,400 מ"ר.

 

למרגלות המגדל יוקמו 4 מפלסים תת קרקעיים אשר יכללו 1,000 מקומות חניה לשימוש עובדי המתחם ואורחיו. שערים אוטומטיים ומערכות בקרה ממוחשבות ומתוחכמות יאפשרו כניסה ויציאה מהירה אל הפרויקט וממנו אל העיר. נוסף למגדל המשרדים, על המגרש ששטחו 17 דונם, יוקם פארק ירוק לרווחת העובדים במגדל ויהווה ערך מוסף לסביבה כולה. פארק זה יכלול חורשות עצים ירוקות, בריכות מים שקטות ופינות ישיבה מוצלות.

 

מתחם ToHa השאפתני תוכנן בסטנדרטים שלא נראו בישראל, כאשר ההנחיה שניתנה על ידי החברות לכל המעורבים בתכנון ובעיצוב, הייתה לכוון לתוצאה האיכותית ביותר, ללא פשרות.

 

המתחם הוא גולת הכותרת המשותפת של אדריכלי העל והמעצבים רון ארד ואבנר ישר, אשר חברו לשיתוף פעולה יוצא דופן. הוא מציב סטנדרטים חדשים של עיצוב ארכיטקטוני ומשנה את תפיסת האדריכלות האורבנית בישראל. המגדל מעוצב בצורה גיאומטרית ייחודית השואבת השראה מקרחון חצוב כמעין יהלום שהונח בלב הצומת הסואן. השראתו הצורנית של המבנה היא מחציבה של גושים בקרח ושבירתו במישורים משופעים, כך שכל קומה הינה שונה וייחודית בשטחה.

 

ייחודה של חטיבת הקרקע הגדולה יצר אתגר עבור אדריכלי הפרויקט לשמר את המרחב הציבורי המרשים בנקודה מרכזית כל כך בעיר. מכאן, נבעה המחשבה ליצור מרחב גבוה מעל פני הקרקע כמעין רגליים בנויות המכילות את מערכות המבנה ומגדירות את תחומי הלובי שיתפרש על שטח גדול ובגובה של 25 מ"ר. גודלו וגובהו הרב בשילוב קירות מסך זכוכית א-סימטריים מאפשרים לאור השמש הטבעי להאיר את כל קומות המגדל. העברת מערכות המבנה ל"רגלי" הבניין אפשרה לתכנן את קומת הגג עם מרפסת פתוחה לשמיים, מסעדות, בתי קפה ונוף עוצר נשימה.

 

המתחם ייבנה תוך שימת דגש נרחב על בניה ירוקה בתקן LEED האמריקאי וזאת מתוך אחריות סביבתית והקפדה על איכות ובריאות חיי העובדים ובמטרה לאפשר חיסכון מהותי באנרגיה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה