”כל עוד גזרת המס על דירה שלישית לא תבוטל, אין סיכוי שהקפאת דמי השכירות תצא לפועל”

כך ארז כהן על התכנית לסבסוד ביטוח הדירה כנגד הקפאת שכירות: "לכאורה, נוסחה המגינה בו זמנית גם על משכירי הדירות וגם על השוכרים"

מערכת ספונסר 03/05/2017 09:58

א+א- 2

תגובות מומחים לתכנית שיוצאת לדרך, לסבסוד ביטוח הדירה כנגד הקפאת שכירות: שמאי מקרקעין ארז כהן, לשעבר יו"ר לשכת שמאי המקרקעין: "הרעיון לסבסד ביטוח דירה וסיבסוד אחזקתה, בתמורה להקפאת מחירי השכירות לחמש שנים (להוציא עדכוני מדד), הינו, לכאורה, נוסחה המגינה בו זמנית גם על משכירי הדירות וגם על השוכרים.

 

"יחד עם זאת, ועל מנת שיהיה סיכוי כלשהו לקדם את הרעיון, הייתי ממליץ לאוצר למשוך לאלתר את רעיון העוועים של מס על דירה שלישית שאמור לעלות לדיון בבג"צ ב-9 במאי, בשבוע הבא והסותר בעליל את ההגיון שמאחורי הרעיון האחרון של יו"ר סיעתו של שר האוצר. המס על דירה שלישית גרם עד כה רק לנזק והביא בעליל לעליית מחירי השכירות ופגיעה קשה הן בשוכרים והן בבעלי הדירות שהינם ברובם הגדול בני המעמד הבינוני שרואים בדירות שבבעלותם הבטחת פנסיה ראויה. ברור כי כל עוד גזירה זו לא תבוטל, אין שום סיכוי שבעולם שרעיון הקפאת דמי השכירות ייצא לפועל".

 

חיים מאירוביץ, בעלי קבוצת מאירוביץ וחבר הנהלת התאחדות קבלני רמת גן גבעתיים ובני ברק: "אישית אני מאוד בעד הגנה על שוכרי הדירות, אולם הבעייה העיקרית נותרה בעינה, מחסור עצום של דיור באיסור הביקוש, מה שדוחף גם את מחירי השכירות כלפי מעלה. הפתרון היחידי, לטעמי, הינו הגדלה משמעותית של מלאי הדיור בערי גוש דן ואיזור הביקוש לאלתר. הדרך המיידית לכך הינה הגדלת זכויות לתמא 38 ומדיניות ליברלית הרבה יותר של העיריות שבינתיים רק מכבידות את עולן הן על היזמים והן על השוכרים. לכן הפתרון המוצע הינו בבחינת "אספירין" ומה שאנחנו צריכים זה "אנטיביוטיקה" ולכן עם כל הכבוד לרעיון הנחמד, לא הוא שייצב את מחירי השכירות!"

 

אדריכלית רותי הרשקוביץ, בעלים "בר השרקוביץ אדריכלים": "עם כל הכבוד לרעיון, זה כמו לחפש את האור מתחת לפנס ולמצוא פטנטים שיעקפו את הבעייה האקוטית של שוק הדיור, מחסור כבד בהיצע. על מנת לייצר היצע הן לדירות בבבעלות והן להשכרה שומה על שר האוצר שהינו שר העל לנושא הדיור, לקדם פינוי בינוי והתחדשות עירונית מקיפה בערים הותיקות. הרעיון האחרון, לטעמי, הינו טיפה בים וכם אם ייושם, חיי המדף שלו קצרים והינו חסר משמעות לשוק הדיור בכלל ולהיצע דיור להשכרה בפרט".

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  די להביא תעמולה של מחזיק 10 דירות.

  לארז כהן יש אגנדה ברורה נגד מס דירה שלישית. קראתי אותה 10 פעמים כאן ובמקומות אחרים. הבנו כבר בפעם השנייה שהוא אינטרסנט. לא חייבים לחזור על זה בפעם ה20.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ATUK19 03/05/2017 11:10

 2. 2
  חוק בזיון. מה זה פה אירן ?

  אזרח 03/05/2017 10:21