יזמים: חשש מעצירת פרויקטים של תמ”א-38 לאור אישור היטל ההשבחה

אושר לעיריות לגבות היטל השבחה בשיעור של עד 25% משווי זכויות הבנייה, בעבור שתי הקומות הנוספות שאושרו לא מכבר במסגרת תמ"א 38; יזמים: "ההיטלים שערורייתיים"

מערכת ספונסר 21/03/2017 12:09

א+א-

בתגובה להחלטת ועדת הפנים של הכנסת לאשר לעיריות לגבות היטל השבחה בשיעור של עד 25% משווי זכויות הבנייה, בעבור שתי הקומות הנוספות שאושרו לא מכבר במסגרת תמ"א 38, אומר אדריכל ברק צפור, בעלי משרד "צפור אדריכלים ומתכנני ערים", המתמחה בנושא התחדשות עירונית ותמ"א 38: "זוהי החלטה בעלת שתי פנים: פן אחד, הרי ברור שמבחינת העיריות זוהי החלטה חיובית, זאת משום שיוכלו לממן בעיקר את התשתיות החדשות בעיר, מוסדות חינוך נוספים ועוד.

 

"בפן השני, מבחינת היזמים, אני חושש מאוד שההחלטה תגרום ליזמים רבים לעצור ולא לקדם פרויקטים של תמ"א 38. לכן, הייתי מציע לממשלת ישראל, לשקול בשנית את האפשרות לשפות את העיריות במישרין בתקציבים נוספים, שלא יגיעו דרך היזמים, אלא דרך התקציב השוטף או תקציב מיוחד שייווצר לשם כך".

 

היזם חיים מאירוביץ’, בעלי קבוצת מאירוביץ’ וחבר הנהלת איגוד קבלני רמת גן, גבעתיים ובני ברק: שאפו לממשלת ישראל ! ביד אחת היא מגבילה את זכויות התמ"א בעוד 2 קומות , עד 4 וחצי קומות, וביד שנייה, היא חוסמת במו ידיה את ההחלטה הזו והופכת אותה לפיאסקו. תראו לי יזם או קבלן אחד ברמת גן, גבעתיים, תל אביב ובכלל, שיהיה מוכן לשלם את ההיטלים השערורייתיים הללו. הנני ממליץ למטה הדיור, אם באמת הוא חפץ בקידום ההתחדשות העירונית, שיבטל לאלתר את ההיטל וכמו כן יעניק זכויות בנייה נוספות ליזמים, זאת על מנת להפוך את התמ"א 38 לפתרון התחדשות עירונית מעשי".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה