מומחים על התכנית ל-10,000 יח”ד בבני ברק: תוספת של בנייה איכותית

היזם חיים מאירוביץ’: "הציבור החרדי אינו ’מאוהב’ במגדלים ומעדיף בנייה נמוכה יחסית, אולם כורח המציאות יאלץ בסופו של דבר למצות טוב יותר את זכויות הבנייה לגובה"

מערכת ספונסר 19/02/2017 15:18

א+א-

בתגובה לתכנית להוספת 10,000 יחידות דיור ו-1.5 מיליון מ"ר תעסוקה ומסחר בבני-ברק, אומר היזם חיים מאירוביץ’, חבר הנהלת איגוד קבלני רמת-גן גבעתיים בני ברק ובעלי קבוצת מאירוביץ’: "בני ברק עוברת כבר היום מהפך דרמטי. מעיר בעלת דימוי נמוך ביותר ובעלת אזור תעשיה מיושן, הולך וצומח בה אזור העסקים מהמובילים בישראל, ה-BBC. אזור זה הינו גם הכוח שיניע בשנים הקרובות ובכלל את העיר, כך שהתוספת המתוכננת של עוד כ-10,000 יחידות דיור איננה רק תוספת אוכלוסיה אלא גם ובעיקר תוספת איכות.

 

"הבניה החדשה המתוכננת הינה איכותית וכוללת שצ"פים בשפע. יחד עם זאת, חשוב לנסות ולקדם כמה שיותר התחדשות עירונית בבני-ברק הותיקה. נכון, הציבור החרדי איננו ’מאוהב’ במגדלים ובבניינים רבי-קומות ומעדיף בעליל בנייה נמוכה יחסית, אולם כורח המציאות יאלץ בסופו של דבר למצות טוב יותר את זכויות הבנייה לגובה", הוסיף מאירוביץ’.

 

היזם יהודה הרציג, בעלי קבוצת הרציג נדל"ן: "העיר בני-ברק מהווה ב"הפוך על הפוך" הזדמנות נדל"נית יוצאת מן הכלל, הם בתחום המגורים והן בתחום העסקים. העיר ממוקמת ממש בטבורו של גוש דן וממומשקת תחבורתית היטב הן באמצעות רשת הכבישים המקיפה אותה ובמהרה גם הרכבת הקלה שתקשר אותה בדקות נסיעה ספורות למרכז תל-אביב או לחילופין לפתח-תקווה. אין ספק שקידום מתחם ה-BBC בבני-ברק הביא לשינוי טוטאלי ב"דיסקט" הן בקרה מקבלי ההחלטות בכלל והן בקרב ההנהגה העירונית. כיום הציבור החרדי מעורב יותר ויותר בשוק העבודה, כולל בעמדות מפתח ומגמה זו תלך ותתחזק בשנים הקרובות כך שהתזמון הן של מתחם העסוקים והן של שכונות המגורים החדשות - מושלם".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה