”הסכם הממשלה עם עמידר - לעג לרש”

מומחים תוקפים את החלטת הממשלה לרכוש במיליארדי שקלים כ-1,000 דירות במסגרת הדיור הציבורי: "מסמלת את הכשלון החרוץ של תכנית מחיר למשתכן"

מערכת ספונסר 21/12/2016 09:06

א+א-

בתגובה להחלטת הממשלה לרכוש במיליארדי שקלים כ-1,000 דירות במסגרת הדיור הציבורי, אומר הבוקר ארז כהן, לשעבר יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, כי "החלטה זו מסמלת את הכשלון החרוץ של תכנית מחיר למשתכן ומהווה בפועל ’טלאי על טלאי’.

 

"הצעתי בעבר ואני מציע כעת ביתר שאת: שהממשלה תייצר מדי שנה לפחות 10,000 דירות במסגרת דיור ציבורי באמצעות חברות משכנות, בדיוק כפי שהיה עד לשנות ה-80 של המאה שעברה. אין בכך התערבות בשוק החופשי שימשיך להוות את עיקר שוק הדיור, אולם פעולה שכזו תייצר פתרון לרבבות זוגות צעירים ומשפרי דיור שאין ביכולתם להגיע לדירה. צריך לעצור לאלתר את המחיר למשתכן וללכת על פתרון עומק אסטרטגי שכזה ובד בבד להרחיב את ההיצע בשוק הדיור הכללי".

 

חיים מאירוביץ, מבעלי קבוצת מאירוביץ גלנור, מומחים להתחדשות עירונית: "זוהי הודאה רבתי של הממשלה בכך שחסרות בשוק הדיור רבבות דירות זמינות באיזור הביקוש. לכן צו השעה הינו לייצר רבבות דירות אלה באמצעות הפתרון האפשרי היחידי, התחדשות עירונית. ומכיוון שהליכי הפינוי בינוי ארוכים וסיזיפיים, אין ברירה אלא לייצר אותן באמצעות הרחבה ניכרת של הזכויות לתמ"א 38, הוספת קומות, חיבור גושים וחלקות ויצירת מבננים גדולים ומשמעותיים, ובראש וראשונה בתל אביב וגוש דן, היכן שהרוב המכריע של הרוכשים מבקשים להתגורר".

 

אדריכלית רותי הרשקוביץ, בר הרשקוביץ אדריכלים: "מה שקרה זה ששוק הדיור נפל בין הכסאות, מצד אחד מחיר למשתכן שהפך להיות פיאסקו ומצד שני הסכמי הגג שעולים למדינה מיליארדים ורובם הגדול תקוע. לכן עצתי למקבלי ההחלטות: תטרפו את הקלפים מחדש, תקבעו קדימויות ותגבשו תכנית אסטרטגית לייצור מאות אלפי יחידות דיור בשנים הקרובות, בראש וראשונה באמצעות פינוי בינוי. ההסכם עם עמידר? לעג לרש".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה