נצבא ועשרות בעלי קרקע תובעים כ-90 מיליון שקל מעיריית ראשל”צ

התביעה לפיצויים הוגשה לאחר שהעירייה אישרה תכנית פוגעת שצמצמה את זכויות הבנייה במתחם כך שערך הקרקע ירד מכ-3.5 מיליון שקל לדונם לכ-1 מיליון בלבד

מערכת ספונסר 04/12/2016 12:41

א+א-

עשרות בעלי זכויות בקרקע בעיר ראשון לציון, ובהם נצבא, הגישו ערר לועדת ערר מחוז מרכז על מנת שתדון בתביעת פיצויים בהיקף של 89.5 מיליון שקל שהגישו נגד הועדה המקומית בראשון לציון. התביעה הוגשה בעקבות ירידת ערך הקרקע שבבעלותם לאחר אישור תכנית פוגעת על ידי העיריה.

 

לטענת בעלי הקרקע הממוקמת בצמוד לכביש תל אביב אשדוד, אישור תכנית בניין עיר רצ/61/1 בשנת 2013 גרמה לירידה משמעותית בערך הזכויות שלהם בקרקע, שכן במסגרת התוכנית 87% מחלקתם הופרשו לשטחי ציבור, וכן הופחתו זכויות הבניה בחלקה כך שכיום הינם כ-2.5 יח"ד בלבד לדונם, תוכנית זו מרעה את מצבם של בעלי הקרקע בהשוואה לתוכנית הקודמות על הקרקע טרם אישורה של התוכנית.

 

על פי חוות דעת מומחה של דודזון אוולין כלכלנית ושמאית מקרקעין שהוגשה בצרוף לתביעת הפיצויים ערכה של קרקע דונם ירד לאחר אישור התוכנית מ – 3.556 מיליון ₪ לכ- 1 מיליון ₪ בלבד.

 

לאור האמור התאגדו בעלי הקרקע והגישו באמצעות עורכי הדין שמואל שוב, הילה לביא ואלון קריביצקי ממשרד עוה"ד שוב ושות’ תביעתם לפיצויים. בנוסף לכך, מבקשים התובעים כי במידה ולא יתקבלו טענותיהם, ימונה שמאי מייעץ, שיחווה דעתו המקצועית בתביעה, ויקבע את שיעור הפיצוי לו הם זכאים בגין התכנית הפוגעת.

 

התביעה הוגשה בהתאם לסעיף 197 לחוק התכנון והבניה בגין ירידת ערך המקרקעין בעקבות אישורה של תכנית בניין עיר. הועדה המקומית לא דנה בתביעה ומשכך הגישו הבעלים תביעתם לוועדת הערר.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה