יזמים: קשר גורדי בין רעידת האדמה מס’ 2 באיטליה לנפילת תמא 38 בין הכסאות

רותי הרשקוביץ, מומחית להתחדשות עירונית: "קיים קשר גורדי בין הפיאסקו האיטלקי לבין כשלון תמא 38, שהיתה אמורה למגן מאות אלפי בתים בישראל והפכה לפארסה מוחלטת"

מערכת ספונסר 30/10/2016 09:11

א+א- 1

יזמים מתייחסים הבוקר לרעידת האדמה האחרונה באיטליה ומדברים על "הקשר הגורדי בין רעידת האדמה מספר 2 באיטליה לבין נפילת תמא 38 בין הכסאות":

 

רותי הרשקוביץ, בר הרשקוביץ אדריכלים, מומחית להתחדשות עירונית, מציינת כי "רעידת האדמה מספר 2 שפקדה בסוף השבוע את מרכז איטליה, הינה כתובת על הקיר לפתחם של מקבלי ההחלטות בממשלת ישראל. קיים קשר גורדי בין הפיאסקו האיטלקי לבין כשלון תמא 38, שהיתה אמורה למגן מאות אלפי בתים בישראל, והפכה לפארסה מוחלטת. גם נסיונות הממשלה ומטה הדיור לפייס את העיריות, עלו בתוהו.

 

"אין זה מקרה. רק shift ברור לכיוון התחדשות עירונית כוללת שתהיה מבוססת בראש וראשונה על פינוי בינוי, תציל את מדינת ישראל מתרחיש אימים של רעידת אדמה רבת נפגעים. ב-1927, כשהתגוררו בתחומי ישראל המנדטורית כרבע מיליון תושבים, נהרגו מאות רבות. מה יקרה, אם כן, אם בשנים הקרובות תפקוד רעידת אדמה את ישראל בת 9 מיליון תושבים, כולל גוש דן הצפוף לעייפה?? באיטליה כבר הבינו והפנימו זאת לאחר רעידות האדמה האחרונות ופגיעתן הקטלנית שרק בנס פגעה רק בעיירות קטנות ולא בערים גדולות בטוסקנה, אברוצו ואומבריה. הגיע הזמן שגם אנחנו נבין שהרולטה הרוסית הזו לא תימשך לעד".

 

חיים מאירוביץ, הבעלים של קבוצת מאירוביץ-גלנור: "מי שסבור שיש אלטרנטיבה לתמא 38 טועה טעות מרה והאחריות במקרה של חלילה רעידת אדמה תהיה גם על ממשלת ישראל, אולם גם על ראשי העיריות שעוצמים את העיניים ומתעלמים במובהק מהסטטיסטיקה המדברת על רעידת אדמה כוללת מדי 100 שנה. רק תמא 38 יכולה לתת תשובה מהירה וכוללת לתרחיש אימים שכזה ומי שטוען אחרת, אינו יודע מה הוא שח. אני דורש, מיידית, הקמת מטרה חירום לאומי בשיתוף נציגי ממשלה והעיריות למיפוי וסימון מאות אלפי בניינים המיועדים לתמא 38!".

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    עדיף פינוי בינוי בפיקוח צמוד

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    פרפר כחול 30/10/2016 10:36