”’הפיל הלבן’ - מעסקאות הנדל”ן המניב המעניינות ביותר שהיו לאחרונה”

ארז כהן: "העסקה מלמדת על מהפך דרמטי ביותר במיתוג של איזור ה-BBC בבני ברק, שעד לפני שנים ספורות נחשב למיושן ואילו כיום הוא הולך והופך ל’סיטי’ הבא של גוש דן"

מערכת ספונסר 15/06/2016 13:05

א+א- 2

בתגובה לפרסום מהבוקר לפיו "הפיל הלבן", מרכז דן באיזור ה-BBC בבני ברק נמכר למשקיעים בתמורה ל- 223 מליון שקלים ובזכויות בנייה של כ-50 אלף משרדים וכ-50 אלף מסחר, אומר הבוקר ארז כהן, לשעבר יו"ר לשכת שמאי המקרקעין: "זוהי אחת מעסקאות הנדל"ן המניב המעניינות ביותר שהיו לאחרונה. העובדה שלאחר שנים רבות, שבהן "מרכז דן" עמד בשמממונו בוצעה עסקת ענק המשקפת מחיר של יותר מ-2,000 שקלים למ"ר קרקע, מעידה על שני דברים:

 

"האחד, קיימים בשוק ביקושים כבושים משמעותיים לנדל"ן מניב, זאת למרות הפרסומים שהיו בשנה האחרונה על עודף שטחים כביכול.

 

"השני, העסקה מלמדת על מהפך דרמטי ביותר במיתוג של איזור ה-BBC בבני ברק שעד לפני שנים ספורות נחשב למיושן ואילו כיום הוא הולך והופך ל"סיטי" הבא של גוש דן. יחד עם זאת, אני סבור שלרוכשים יהיה קושי משמעותי לשווק את שטחי המסחר, זאת משום שבאחרונה קיים עודף בתחום זה וקניונים ומתחמי מסחר רבים נקלעים לקשיים. הייתי ממליץ להם לנסות וללכת על שינוי זכויות לטובת שטחי משרדי פרימיום זאת מכיוון שבגוש דן בכלל ובאיזור זה בפרטקיים מחסור כבד וביקשוים גדולים לשטחים אלה."

 

ממתגת הערים שיר הספרי: "זהו ללא ספק מהפך אמיתי למיתוגה של העיר בני ברק. ימים ספורים לאחר שאושרו כ-10,000 יחידות דיור חדשות בעיר, בקירבת ה-BBC ונחל הירקון,הגיע הגואל למה שנחשב במשך שנים רבות כ"פצע פעור" בכניסה הראשית לעיר לרחוב ז’בוטינסקי ובחזית מתחם הBBC. אין לי ספק שריפוי פצע זה, שהפך באחת לפרח מלבלב, הינו חלום של כל ממתג ערים ויביא לא רק עסקים רבים טובים לעיר, אלא גם ביקושים נדלניים שלא היו בעבר, כך שתוך שנים לא מעטות, בני ברק תשנה את תדמיתה ותתמקם ב"מקום טוב באמצע" בגוש דן."

 

אדריכל עדן בר, מבעלי "בר-לוי אדריכלים", מתכנן מתחם ה-BBC: "כשהתחלתי בתכנון המתחם, במהלך שנות ה80 וה-90 של המאה הקודמת, היו לא מעט שהרימו גבה- הכיצד איזור מיושן של מוסכים,פחחיות ובתי מלאכה יהפוך ליהלום שבכתר של מתחמי המשרדים וההייטק של מדינת ישראל? עסקת מרכז דן, כמו גם עשרות המגדלים המיתמרים והולכים בכל רחבי המתחם, הם ההוכחה הניצחת לכך שקרה שם משהו במהלך 20-30 השנה האחרונות. אני צופה שעסקה זו, מעבר לפיקנטיות שבה ולגודלה המשמעותי, תהווה זרז נוסף למעבר המאסיבי של פירמות מובילות מכל רחבי גוש דן אל ה-BBC".

 

היזם חיים מאירוביץ, מבעלי "מאירוביץ גלנור": "כשהעתקתי את משרדי החברה למגדל ב.ס.ר 3, הסמוך מאוד למרכז דן, היו לא מעט שאמרו לי שאני עושה מקח טעות וכי המיקום, בתוך העיר בני ברק, איננו משדר מספיק מיתוג ומספיק יוקרה. ואילו כיום שמחלון לשכתי, שבמרומי הקומה ה-34 אני צופה מכל עבר במנופים, כבישים,מגרשי חנייה ובתי עסק למכביר, אינני מופתע כלל ועיקר מעסקה שכזו. להערכתי, מחיר העסקה, שייראה אולי גבוה במקצת לכמה אנשי מקצוע, ייזכר בסופו של דבר כמחיר אטרקטיבי ביותר".

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  לא הייתי אומר מהלך דרמטי

  המתחם הזה הוא מתחם חזק מאוד כבר תקופה ארוכה, גם אלייד מתכננים שם את פרויקט צ'מפיון 2 שבבנייה. וב.ס.ר את ב.ס.ר 4, כמו גם מבנה חדש שעומד לשיווק של חגג ורבים וטובים אחרים. מדובר במתחם שאני צופה לו עתיד מזהיר, כשכל השוכרים בתל אביב יחליטו לברוח מדמי השכירות שם.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  רונן 19/06/2016 21:09

 2. 2
  פשוט מדהימה המהפכה בBBC בבני ברק

  המגמה של העירייה להפוך את מרכז העסקים למנוע צמיחה כלכלי לכל העיר מצליחה והבנייה שם פשוט לא מפסיקה...החסרון הגדול - עומסי תנועה כבדים שרק גדלים מיום ליום. דמי השכירות למשרדים אגב, סבירים בהחלט יחסית למרכזי עסקים גדולים בת"א והרצליה ונעים סביב 70-85 ש"ח למ"ר משרדים ברוטו (גמר).
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  מאור 17/06/2016 15:38