בקשה לייצוגית ב-67 מיליון שקל נגד אשדר: ”מפרה חוק חנייה לנכים”

לטענת התובעים, בחניונים שבידי החברה נגבים דמי חניה שלא כדין ואין בהם מקומות חניה לנכים; הנזק האישי לבעלי תו נכה מוערך בסך של 1,200 ש"ח; החברה בוחנת את הטענות

מערכת ספונסר 02/11/2015 12:12

א+א-

 אשדר מודיעה כי הומצאה לה תובענה ובקשה לאישורה כייצוגית אשר הוגשה ביום ד’ האחרון לביהמ"ש המחוזי בתל אביב- יפו כנגד החברה ואחרים.

 

עניינה של התובענה הוא בהפרה לכאורה של חוק חנייה לנכים, תשנ"ד-1993 וחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, התשנ"ח-1998 בין היתר בקשר עם חניון הממוקם בבניין הידוע בשם "אשדר 2000" ברח’ יגאל אלון בתל אביב (הבניין והחניון היו בבעלות חלקית בידי החברה עד לשנת 2012) ובחניון של בניין הידוע בשם "מרכז אשדר" ברח’ יגאל אלון בתל אביב שהחברה מחזיקה בחלק לא מהותי מזכויות הבעלות בו, כאילו בחניונים נגבים דמי חניה שלא כדין וכי בחניונים אין מקומות חניה לנכים.

 

עילות התובענה הינן, בין היתר, הפרה לכאורה של סעיף 19ו’ לחוק שוויון זכויות, סעיף 4כ’ בחוק חניה לנכים, רשלנות ועשיית עושר ולא משפט.

 

חברי הקבוצה אותם מבקשת התובעת לייצג הם כל אדם בעל "תג נכה" כהגדרתו בסעיף 1 בחוק חניה לנכים לרבות אדם המחזיק בתג נכה כולל תו עגלה ותו משולש, אשר החנה את רכבו באחד מהחניונים ואשר נגבו ממנו דמי חניה, מיום 7 באוקטובר, 2005 ועד למועד חדילת החברה, לכאורה, מגביית דמי חניה מנכים. 

 

הנזק הכולל הנטען לכלל חברי הקבוצה וכנגד כלל הנתבעים נאמד ע"י התובעת בסך של 66.7 מיליון ש"ח. הנזק האישי המוערך ע"י התובעת וכנגד כלל הנתבעים הינו בסך של 1,200 ש"ח.

 

הסעדים המבוקשים הינם, בין היתר, לאשר את התובענה כייצוגית, לקבוע פיצוי לכל חבר בקבוצה, לתת צו עשה אשר יחייב את המשיבות לקיים את כל הוראות הדין שעניינן חניית אנשים עם מוגבלויות ומורה להן לחדול לאלתר מלגבות דמי חנייה מציבור הנכים, צו המחייב את המשיבות להציב שלטים ברורים ומתאימים בכניסה וביציאה מהחניונים, ועמידה ביתר הוראות הדין לעניין זה.

 

החברה בוחנת את הטענות העולות מן התובענה.

  1. מניות בכתבה
  2. אשדר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה