חדשות שוק ההון

בריינסטורם השלימה טיפול בכל החולים במסגרת ניסוי שלב 2 בארה”ב

בניסוי שהתקיים ב-3 מרכזים רפואיים השתתפו 48 חולים, והוא מיועד לבדוק את בטיחות ויעילות טיפול תאי הגזע הייחודיים של החברה בחולי ניוון שרירים מסוג ALS

מערכת ספונסר 08/10/2015 12:29

א+א-

חברת תאי הגזע בריינסטורם השלימה כמתוכנן את הטיפול בכל החולים שהשתתפו בניסוי שלב 2 שהיא מבצעת בשלושה מרכזים רפואיים מובילים בארה"ב: יו מאס ומאס ג’נרל שבבוסטון ומאיו קליניק במינסוטה.

 

בניסוי, שכולל קבוצת ביקורת, משתתפים 48 חולים בסה"כ, והוא מיועד לבדוק את בטיחות ויעילות טיפול תאי הגזע הייחודיים של בריינסטורם בחולי ניוון שרירים מסוג ALS. את הניסוי מובילים שלושה מהחוקרים המובילים בארה"ב בתחום ה-ALS: ד"ר טוני ווינדבנק ממאיו קליניק, ד"ר מריט סוקוביץ’ מאוניברסיטת הרווארד וד"ר רוברט בראון מיו מאס.

 

הניסוי מתקדם כעת לקראת סיום, ולאחר ששת חודשי המעקב הרפואי של החולים האחרונים, יבוצע עיבוד הנתונים ויפורסמו התוצאות.

 

נזכיר כי לפני חודשים אחדים פרסמה החברה את התוצאות המלאות של הניסויים הקליניים שערכה כבר בישראל – שלבים 2/1 ו-2A – ב-26 חולי ALS, וחשפה כי חל שיפור במצבם של החולים בזכות השתלת תאי הגזע המיוחדים שלה.

 

בריינסטורם מפתחת טיפולים אוטולוגיים (עצמיים) בתאי גזע בוגרים למחלות ניוון במערכת העצבים המרכזית. זאת בתהליך שבמסגרתו מבודדים תאי גזע ממח העצם של החולים עצמם. לאחר שהתאים גדלים ועוברים תהליכי התמיינות במעבדה, הם מושתלים בחזרה בגוף החולה – באמצעות הזרקה ישירה לשרירים ולנוזל חוט השדרה - כתאי תמיכה לתאי עצב.

 

"אנחנו שמחים על סיומן בהצלחה של כל השתלות תאי הגזע שביצענו", אמר ד"ר טוני ווינדבנק ממאיו קליניק. "אנחנו מצפים להשלים את המעקב אחר כל המטופלים בתוך שישה חודשים, ואנחנו ממתינים בציפייה לראות לאחר מכן את תוצאות הסופיות של הניסוי".

 

"אנחנו גאים להודיע על סיומו, על פי לוח הזמנים המתוכנן, של הטיפול בכל החולים שמשתתפים בניסוי שלב 2 רחב ההיקף שלנו בארה"ב. זה הניסוי הראשון שבו נבדקים תאי הגזע היחודיים שלנו בהשוואה לקבוצת ביקורת, ומדובר באחת מאבני הדרך החשובות ביותר בתולדות החברה עד כה", אמר מנכ"ל בריינסטורם, חיים לייבוביץ’.

 

"אנחנו שמחים במיוחד על הזדמנות שניתנה לנו לערוך את הניסוי הזה בשלושה מבתי החולים המוערכים ביותר בארה"ב ובעולם, ואני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהביע את תודתנו הרבה והערכתנו לשלושת החוקרים הראשיים של הניסוי: ד"ר מריט סוקוביץ’ מהרווארד, ד"ר רוברט בראון מיו מאס וד"ר טוני ווינדבנק ממאיו קליניק", הוסיף.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה