חדשות שוק ההון

אופטיבייס השלימה שלב ראשון ברכישת סופרמרקטים בגרמניה ב-24 מיליון אירו

מימון הרכישה יתבצע באמצעות משכנתא בדרגה ראשונה מבנק מקומי בסך של כ-15.25 מיליון אירו לתקופה של 5 שנים

מערכת ספונסר 03/06/2015 08:37

א+א-

חברת אופטיבייס הודיעה היום כי חברה אירופית בבעלותה המלאה, השלימה שלב ראשון ברכישת פורטפוליו של 25 סופרמרקטים בבוואריה, גרמניה, מצד שלישי בלתי תלוי תמורת כ-24 מיליון יורו. מימון הרכישה יתבצע באמצעות משכנתא בדרגה ראשונה מבנק מקומי בסך של כ-15.25 מיליון יורו לתקופה של 5 שנים.

 

בהתאם לתנאי הסכם הרכישה, באפשרות החברה להשלים רכישת שני סופרמרקטים נוספים תמורת כ-5.75 מיליון יורו. השלמת רכישת שני הסופרמרקטים הנוספים כפופה להתממשותם של תנאי סגירה מסוימים בין הצדדים ובדומה להשלמת השלב הראשון גם רכישה זו תמומן בחלקה על ידי אותו בנק מקומי ובתנאים דומים כאמור.

 

עמיר פיליפס, מנכ"ל אופטיבייס, מסר: "אנו שמחים מאד על השלמת עסקה זו ועל כך שהחברה תתחיל ליהנות מכניסתה לשוק הנדל"ן הגרמני. הנכסים הנרכשים מפוזרים במגוון מיקומים אטרקטיביים בבוואריה, אשר נחשבת לאזור הכלכלי החזק ביותר בגרמניה. אנו מצפים שרכישה זו תבוא לידי ביטוי כבר בתוצאות הכספיות של החברה ברבעון השני של השנה. כפי שציינו בעבר, עקב יישומו של תקן חשבונאי, הוצאות הרכישה נזקפות לדוח רווח והפסד בעת התהוותן ואינן מהוונות לנכסים הנרכשים, ועל כן ירשמו כמעט במלואן במהלך הרבעון השני כפי שנרשמו בחלקן במהלך הרבעון הראשון של השנה. שוק נכסי הנדל"ן בגרמניה נחשב לגדול ביותר במערב אירופה ואנו נמשיך לחפש אחר הזדמנויות נוספות בשוק זה".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה