מנכ”ל פרטנר, חיים רומנו, פורש לאחר 3.5 שנים - ויוחלף ע”י איציק בנבנישתי

גלובס מדווח כי בנבנישתי משמש ב-8 החודשים האחרונים כמשנה למנכ"ל, והוא הובא על ידי רומנו במטרה להחליפו בעתיד; לא ברור כרגע האם רומנו יישאר בקבוצת פרטנר

מערכת ספונסר 19/05/2015 12:12

א+א- 3

חיים רומנו, מנכ"ל פרטנר, פורש מתפקידו לאחר 3.5 שנים בתפקיד - ובמקומו מתמנה איציק בנבנישתי - כך נודע ל"גלובס". בנבנישתי משמש ב-8 החודשים האחרונים כמשנה למנכ"ל והוא הובא על ידי רומנו במטרה להחליפו בעתיד. החילוף צפוי להתבצע ב-1 ביולי השנה.

 

רומנו נכנס לתפקידו ב-2 באוקטובר 2011 לאחר שנענה לבקשתו של אילן בן-דב שהיה אז בעל השליטה בפרטנר. הוא החליף בתפקיד את יעקב גלברד. כעבור כשנה התחלפה הבעלות ובמקום בן-דב, נכנסה לחברה קבוצת סבן.

 

רומנו קיבל את החברה בתקופת שפל שלא הייתה זכורה בפרטנר, כאשר החברה נכנסה לעידן את התחרות בסלולר עם 9,000 עובדים, חובות אדירים, רשת ישנה ומערכות מידע שנדרשו לשדרוג משמעותי. בנוסף, רומנו קיבל את 012 סמייל כחברה נפרדת שרק נרכשה על-ידי פרטנר, ובתוך כל זאת נדרש למזגה באופן מלא לתוך פרטנר.

 

במהלך תקופתו, שוק הסלולר נכנס לסחרחורת גדולה בעקבות התחרות מצד גולן והוט מובייל, ורווחי החברה הלכו וירדו כמו שקרה לכל החברות הוותיקות בשוק. בתוך זאת פרטנר הייתה הראשונה שהשיקה רשת דור רביעי והיא היום החברה היחידה בארץ שפרוסה עם 1,200 אתרי דור רביעי, ולמעשה הוחלפה כל הרשת והיא הפכה להיות הרשת המהירה ביותר בישראל. מצבת העובדים ירדה ל-3,500 עובדים וההוצאות התפעוליות ירדו במאות מיליוני שקלים.

 

רומנו עוזב את התפקיד ולא ברור כרגע האם הוא נשאר בסביבת פרטנר, לאור יחסיו הטובים עם היו"ר אדם צ’זנוף. בעבר הביע את רצונו לעסוק בנושאי אסטרטגיה, והוא גם הכין את כניסתה של פרטנר לתחום הטלוויזיה.

 

בנבנישתי שמחליף אותו מגיע לאחר שניהל את חברת בזק בינלאומי בהצלחה רבה. הוא בא עם ניסיון רב בשוק הקווי והבינלאומי ובשמונת החודשים ערך חפיפה עם רומנו תוך שהוא מקבל לידיו יותר ויותר סמכויות ניהול. בנבנישתי מכיר את קבוצת סבן מהתקופה שהם היו בעלי השליטה בבזק לפני שמכרו את אחזקותיהם לשאול אלוביץ’, ומכאן ההערכה שהם רוחשים לו.

 

היו"ר צ’זנוף ביקש להביע את תודתו והערכתו העמוקה להישגיו ופועלו של רומנו: "דירקטוריון החברה ועובדיה התברכו במנהל מקצועי מהמעלה הראשונה, בעל יכולת להוביל מהלכים אסטרטגיים תוך הקפדה על מצוינות בביצוע. כל זאת במסירות, בנחישות ובאנושיות".

 

"תחת הנהגתו של חיים רומנו פרטנר חזרה להוביל בליבת פעילותה לרבות בתחומי הטכנולוגיה ואיכות השירות", הוסיף צ’זנוף. "החברה הינה הראשונה לפרוס את רשת הדור הרביעי בפריסה הרחבה ביותר כיום. במהלך שנות ניהולו של חיים רומנו החברה התאימה את מבנה ההוצאות שלה לתחרות הגוברת בסביבתה העסקית. התייעלות תפעולית משמעותית הושגה במקביל להקטנה נכרת בחוב נטו של החברה. מר רומנו הניח את היסודות להתבססות פרטנר כקבוצת תקשורת כוללת. פרטנר, בהובלתו של רומנו, חתמה על הסכם שיתוף רשתות עם הוט מובייל והייתה הראשונה בין קבוצות התקשורת הגדולות אשר ניצלה את אסדרת רפורמת הפס הרחב בתחום התשתית".

 

צ’זנוף, ברך את איציק בנבנישתי על מינויו לתפקיד מנכ"ל החברה, וציין כי "אנו בטוחים שהיכולות הניהוליות והבין-אישיות, הניסיון וההבנה המעמיקה של בנבנישתי את שוק התקשורת, יחד עם ההנהלה המצוינת והעובדים המסורים יצעידו את פרטנר בהצלחה קדימה בפתחה של תקופה חדשה בעולם התקשורת".

 

איציק בנבנישתי הודה לדירקטוריון החברה על ההזדמנות והאמון שניתנו לו וציין כי "האיכות האנושית, התרבות הארגונית המייחדת את הקבוצה ונכסיה הטכנולוגיים אשר נבנו במהלך השנים הם אלו אשר יעמדו לנו לקראת היעדים והאתגרים העסקיים בפניהם אנו ניצבים".

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אחלה חילוף

  בנבנישתי מתמחה בשוק הקווי ורומנו מתמחה בסלולר....אממה ..הסלולר מת והטלפוניה הקווית יחד עם האינטרנט יכלה למנף את פרטנר מה שלא קרה כי רומנו האמין בסלולר....חילוף טוב.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  berale.tv 19/05/2015 14:43

 2. 2
  איציק בנבנשיתי 10 של בן אדם

  היה מנהלי הישיר בHP...איש עם הרבה קשרים ,יוזמה וחריצות..רק הצלחות
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  צביקה 1 19/05/2015 14:30

 3. 3
  למה יש הפסקת מסחר ? |194|

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  yehodap 19/05/2015 14:29