בלובירד הישראלית סגרה מימון להקמת מטה משרדים בגאנה ב-75 מיליון דולר

סגרה לאחרונה עסקה למימון ארוך טווח על פני 12.5 שנים לפרויקט להקמת מטה משרדים מפואר בן 16 קומות עם תקן בנייה ירוקה

מערכת ספונסר 30/12/2014 12:12

א+א-

חברת "בלובירד מימון ופרויקטים", סגרה לאחרונה עסקת מימון להקמת מטה משרדים מפואר בן 16 קומות עם תקן בנייה ירוקה בגאנה. היקף מימון הפרויקט עומד על 75 מיליון דולר שניתן כהלוואה ארוכת טווח.

 

קבלן הביצוע של הפרויקט הינו חברה קבלנית איטלקית גדולה אשר עובדת באפריקה מזה 60 שנים, כאשר בין היזמים הפרטיים שמובילים אותו ישנם גם גורמים ישראליים. יתרה מזאת, מוסד בין-לאומי מוכר וגדול מתחייב לשכור את המשרדים לטווח ארוך.

 

מדובר במימון ארוך טווח על פני 12.5 שנים. בלובירד הייתה אחראית על ארגון מימון החוב הבנקאי, הכנת סקר ההיתכנות והמודל הפיננסי, ליווי היזמים בניסוח ההסכמים המסחריים, וכן סיוע בארגון חלק מההון העצמי (אקויטי) עבור היזמים.

 

העסקה היא מסוג המכונה Project Finance הנחשב למורכב ליישום, בייחוד באפריקה, בשל ריבוי הסיכונים במבנה זה עבור הבנק המממן, ביניהם סיכון ההקמה, הסיכון הפוליטי, סיכון ההתחייבות לביצוע התשלומים לפרויקט, ועוד.

 

העסקה נמצאת בשלבים אחרונים של חתימת המסמכים על הסכמי ההלוואה. המימון הינו בתנאים אטרקטיביים ביותר, שכמותם אין למצוא בשווקים המקומיים באפריקה, הן מבחינת עלויות והן מבחינת משך ההלוואה.

 

ניר ברקת, מנכ"ל ומייסד בלובירד: "העסקה הזו הייתה מורכבת מאוד מבחינת מבנה מימון, שכן חוברים פה מספר סיכונים משמעותיים עבור גורמי המימון, וכן משום שהיה צורך לאתר במהירות רבה בנקים ספציפיים שיש להם עניין בעסקאות מהסוג הייחודי הזה באפריקה. הצלחנו לעשות זאת בזמן קצר ובהצלחה. בנוסף, מילת המפתח הייתה שילוביות בין מספר בנקים וגורמי מימון, שהורידה את הסיכון מכל אחד ואפשרה את סגירת העסקה. אנו צופים הרחבת העיסוק בעוד עסקאות בתחום זה של נדל"ן מתקדם".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה