חדשות כלכלה

יקר מדי: מחזור מים אפורים הינו פיתרון מעשי להוזלת תעריפי המים בישראל

על רקע הודעות רשות המים לפיהן למרות החורף הגשום, לא יוזלו תעריפי המים לצרכן, לשכות המסחר: יוביל לחסכון מעשי בכמויות המים הנצרכות באופן שוטף ע"י כלל הציבור

מערכת ספונסר 20/01/2013 11:35

א+א-

על רקע הודעות רשות המים, לפיהן למרות החורף הגשום, לא יוזלו תעריפי המים, שלח בסופ"ש האחרון, פול שטיינר, יו"ר חטיבת מים אפורים באיגוד לשכות המסחר, מכתב לאלכסנדר קושניר, יו"ר רשות המים, בו הוא קורא לרשות המים לשתף פעולה עם החטיבה על מנת להוביל להוזלת תעריפי המים לצרכן הישראלי. "אני פונה אליך בעקבות פרסומים לאחרונה בהם ציינה רשות המים כי היא אינה רואה בטווח הקרוב הוזלה בתעריפי המים, תוך הדגשת המחסור החמור במים הקיים במדינה על אף שנת גשמים ברוכה זו. מחזור מים אפורים הינו פתרון מעשי להוזלת תעריפי המים בישראל, מה שגם יוביל לחסכון מעשי בכמויות המים הנצרכות באופן שוטף ע"י כלל הציבור. לצערי רק עמדה אמיצה מצד רשויות המים בישראל תוכל סוף- סוף לקדם את התחום בארץ, בדומה למדינות מתקדמות בעולם," כתב שטיינר לקושניר.

 

מנתוני חטיבת המים האפורים באיגוד לשכות המסחר עולה כי על ידי מחזור המים האפורים במגזר הפרטי בישראל ניתן יהיה לחסוך 150 מיליון קוב מים בשנה המהווים 40% מתצרוכת המים הפרטית במדינה. כמו כן, להערכת החטיבה, התפתחות הענף תיצור כ- 1500 מקומות עבודה בפעילות בשוק המקומי. חברות רבות שיקומו לאחר הסדרת הענף באופן חוקי, יהיו מכוונות ייצוא פוטנציאל היצוא של ענף זה יכול להגיע לכ- 100 מיליון דולר בתוך 5 שנים, והוא ימצב את ישראל כמעצמה טכנולוגית בתחום זה.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה