משה ממרוד, מנכל תדיראן<br>קרדיט: סיון פרג'
משה ממרוד, מנכל תדיראן קרדיט: סיון פרג'

חברת תדיראן גרופ עדכנה היום (ג’) את התכנית האסטרטגית לשנים הקרובות, ועל הדרך חתכה את תחזית ההכנסות לשנת 2026 בחדות.

בחודש מאי האחרון תדיראן סיפקה תחזית אופטימית להכנסות של 4.5 מיליארד שקל ל-2026, הכוללים הכנסות של 1.8 מיליארד שקל מתחום המוצרים ו-2.7 מיליארד שקל בתחום האנרגיה החדשה.

אלא שפחות מחודשיים מאז תדיראן מעדכנת באגרסיביות את התחזית כלפי מטה, וצופה כאמור הכנסות של 3 מיליארד שקל ’בלבד’, כאשר תחזית ההכנסות מחטיבת המוצרים נחתכה ל-1.2 מיליארד שקל ותחזית ההכנסות לתחום האנרגיה החדשה תעמוד על 1.8 מיליארד שקל בלבד.

עדכון התחזית כלפי מטה נובע, בין היתר, "כתוצאה מאי הבשלתו של משא ומתן שהחברה ניהלה בחודשים האחרונים לעסקת רכישת פעילות משמעותית באירופה בתחום המיזוג אוויר", מסרה תדיראן במצגת. זאת בנוסף ל"צמיחה מתונה יותר בתחום האנרגיה המתחדשת המושפעת משינויי מגמות וגורמי מאקרו בשוק הסולאר בישראל ובאיטליה".

משכך, תדיראן עוברת לחזק פעילויות ליבה קיימות, ובשונה מהתוכנית הקודמת, הפעם היא לא מסתמכת על רכישות ועסקאות של מיזוגים ורכישות, בין היתר בצל סביבת המאקרו והימשכות המלחמה. תדיראן מושפעת לרעה מהעלייה בקצב האינפלציה, כמו גם מריבית בנק ישראל הגבוהה שמכבידה על שורת המימון, ולזאת יש להוסיף את נזקי המלחמה שסופה אינו ידוע. ברבעון הראשון השנה, השפעת מלחמת ’חרבות ברזל’ על מגזר מוצרי הצריכה ומירידה בתחום הסולאר בישראל גררה ירידה של 14.5% בהכנסות ל-372.1 מיליון שקל.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

  • 1
    זה לא מצדיק כזו ירידה במנייה

    גם בלי הירידה של היום המניה זולה

    • מבין עניין
    • 09/07/2024 13:35