קרדיט: מירו ממן
קרדיט: מירו ממן

רשת מקס סטוק פרסמה הבוקר (ה’) את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של שנת 2024, המלמדות על צמיחה דו-ספרתית בהכנסות בתמיכת עלייה במכירות חנויות זהות ושיפור ברווחיות הגולמית. החברה מציגה ברבעון רווחי שיא לבעלי המניות מאז הנפקתה, וכן ממשיכה ביישום התוכנית האסטרטגית לפתיחת סניפים חדשים.

ההכנסות צמחו בכ-12% ברבעון הראשון של שנת 2024 לכ-313 מיליון שקל, בהשוואה לכ-280 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הצמיחה בהכנסות נבעה בעיקר מפתיחת סניפים חדשים ומעלייה במכר חנויות זהות של כ-4% בהשפעת העלייה במספר הלקוחות המבקרים בסניפי הרשת. זאת, למרות עיתוי חג הפסח שחל השנה ברבעון השני, בעוד שאשתקד חל ברבעון הראשון. מכר חנויות זהות בתקופה של ינואר-אפריל 2024, תקופה הכוללת גם השנה וגם אשתקד את מכירות חג הפסח, עלה בשיעור גבוה יותר של כ-10.3%.

הרווח הגולמי ברבעון הראשון של שנת 2024 עלה בכ-14% לכ-133 מיליון שקל, בהשוואה לכ-116 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. שיעור הרווח הגולמי עלה לכ-42.3% מההכנסות, בהשוואה לכ-41.4% מההכנסות ברבעון המקביל אשתקד. השיפור ברווחיות הגולמית נבע בעיקר מקיטון בהוצאות הלוגיסטיות כאחוז מהמכר לצד שיפור בתנאי הסחר.

הרווח התפעולי עלה בכ-16% לכ-43 מיליון שקל, בהשוואה לכ-37 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. העלייה ברווח התפעולי נבעה מהגידול בהיקפי הפעילות ומהשיפור האמור ברווחיות הגולמית, שקוזזו בחלקם על ידי עלייה בהוצאות התפעול, בין היתר, מגידול בהוצאות המיוחסות לפתיחת סניפים חדשים ומגידול בהוצאות המיוחסות לפעילות החדשה בפורטוגל. הרווחיות התפעולית עלתה ברבעון לכ-13.7%, בהשוואה לכ-13.3% ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח הנקי עלה בכ-24% לשיא של כ-25.9 מיליון שקל, בהשוואה לרווח נקי לבעלי המניות בסך של כ-20.9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. העלייה ברווח הנקי נבעה, כאמור, מהעלייה בהיקפי הפעילות של החברה ומהשיפור ברווחיות התפעולית.

ה–EBITDA המתואמת (לפני יישום תקן IFRS 16 ובנטרול תגמול מבוסס מניות) ברבעון הראשון של שנת 2024 עלתה בכ-17% לכ-42.9 מיליון שקל, בהשוואה לכ-36.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ה-EBITDA ברבעון כללה גם הפסד בסך של כ-1.2 מיליון שקל המיוחס לפעילות בפורטוגל. בנטרול הוצאות אלה, עלתה ה-EBITDA המתואמת לכ-44.1 מיליון שקל.

רשת מקס סטוק מפעילה כיום 64 סניפים בישראל ועד כה חתמה על פתיחה והרחבה של 5 סניפים חדשים עד לסוף שנת 2026.

אורי מקס, מייסד ומנכ"ל מקס סטוק: "אנו מסכמים את הרבעון הראשון של 2024 עם המשך תנופת הפעילות וישום אסטרטגיית ההתרחבות, תוך שמירה על רמת מחירים אטרקטיבית מאוד וניהול הדוק של הפריטים בחנויות. בתקופה מורכבת זו מקס סטוק ממשיכה להביא ערך מוסף ופתרון אמיתי לצרכן הישראלי. לשמחתנו, הלקוחות מצביעים ברגליים, ואנו מציגים גידול של מעל 10% במכירת בחנויות זהות בחודשים ינואר-אפריל ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. נאחל לעם ישראל ימים של ביטחון ושקט, החלמה מלאה ומהירה לכל הפצועים, תנחומינו העמוקים למשפחות הנופלים ואנו ממשיכים להתפלל שכל חיילינו והחטופים יחזרו הביתה בשלום".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש