קרדיט: עשות אשקלון
קרדיט: עשות אשקלון

עשות אשקלון פרסמה הבוקר (ג’) את תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה, ממנו עולה כי החברה רשמה עלייה בפרמטרים לצד עלייה בצבר ההזמנות לאור המלחמה.

בשורה העליונה, המכירות ברבעון הראשון הסתכמו ב-97.5 מיליון שקל לעומת 80.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של 21%.

הרווח הגולמי הסתכם ברבעון הראשון ב-21.3 מיליון שקל, לעומת 17.6 מיליון שקל אשתקד. גידול של 21%.

הרווח התפעולי ברבעון הראשון הסתכם ב-13.8 מיליון שקל, לעומת 11.6 מיליון שקל אשתקד, גידול של 19%.

הרווח הנקי ברבעון הראשון הסתכם ב-13.7 מיליון שקל, לעומת 8.9 מיליון שקל אשתקד, גידול של 54%.

ה-EBITDA ברבעון הראשון הסתכם ב-17.2 מיליון שקל לעומת 14.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של 17%.

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת ברבעון הראשון הסתכם בכ-64 מיליון שקל.

החברה חתמה על הסכם לרכישת 100% מחברת אי די סי.

אלי דמרי, מנכ"ל עשות: "אנו שמחים לסכם רבעון של צמיחה מואצת בכל הפרמטרים של עשות אשקלון, אשר נובעת מעבודה מאומצת, בתקופה מאתגרת. אנחנו גאים בתרומה המשמעותית של עשות אשקלון, כספקית קריטית של משרד הביטחון, בשגרה ובחירום, ובאמון של כלל לקוחותינו שמתבטא, בראש ובראשונה, בגידול משמעותי של צבר ההזמנות של החברה, שהוכפל במהלך השנה האחרונה. עשות אשקלון ממשיכה לחזק את מעמדה כספקית איכותית ואמינה ביותר של מערכות מורכבות לפלטפורמות צבאיות ותעופתיות מהשורה הראשונה בארץ ובעולם. מאז פרוץ מלחמת "חרבות ברזל" החברה מקיימת כל העת דיונים רבים עם גורמים שונים בצה"ל ובמשרד הבטחון. במסגרת זו, החברה התבקשה להיערך להגדלה משמעותית של היקפי הפעילות מול משרד הבטחון. נכון למועד זה החברה מעריכה כי מדובר בגידול מהותי.

עם התמשכות המלחמה ובתקופה מהמורכבות שידעה מדינת ישראל, החברה שומרת על רציפות אספקות וחותרת להגדלת הפעילות העסקית מול לקוחותיה בארץ ובעולם, והכל תוך שמירה על ביטחון עובדיה".

על רקע התאוששות בשוק התעופה העולמי, הרבעון הראשון התאפיין בגידול של כ-50% במכירות התחום התעופתי ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. לצד צמיחתה האורגנית המואצת, חתמה עשות בחודש אפריל על הסכם לרכישת 100ֿ% ממניות אי די סי שמפתחת, מייצרת ומספקת ללקוחות ענק בישראל ובעולם מכלולים מורכבים וייחודיים שהינם פרי פיתוחה, לתעשיה הביטחונית ולתעשיית ה-Semiconductors, בתמורה משולבת של 40 מיליון שקל במזומן ומניות עשות בהיקף של 1%.

רכישת אי די סי הינה חלק מיעדיה האסטרטגיים של עשות לצמיחה מואצת, בין היתר באמצעות רכישת חברות מצטיינות בעלות סינרגטיות לפעילותה של עשות. הכנסות אי די סי בשנים 2022 ו-2023 עמדו על כ-31 מיליון שקל וכ-48 מיליון שקל, בהתאמה. הרווח התפעולי של אי די סי בשנים 2022 ו-2023 עמד על כ-8 מיליון שקל וכ-17 מיליון שקל, בהתאמה.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש