ירון מורגנשטרן, מנכ"ל גלאסבוקס <br>קרדיט: GlassBox
ירון מורגנשטרן, מנכ"ל גלאסבוקס קרדיט: glassbox

גלאסבוקס דיווחה הבוקר (א’) על חתימת הסכם מיזוג עם Alicorn Venture Partners (שנמנית עם המשקיעים בחברה עוד לפני ההנפקה) בדרך של משולש הופכי, במסגרתו תירכש החברה תמורת 150 מיליון שקל, או כ-41.3 שקל למניה - פרמייה על מחיר השוק של 39.1 שקל למניה, פרמייה של כ-5% על מחיר השוק, ופרמייה של 25% על המחיר הממוצע ב-90 הימים האחרונים.

גלאסבוקס הונפקה ביוני 2021 לפי שווי של כמיליארד שקל ומאז לא הסבה נחת למשקיעים. כיום החברה נסחרת לפי שווי של 462 מיליון שקל, ותמוזג לפי שווי של כחצי מיליארד שקל, אחרי ששינוי תנאי המאקרו בעולם והעלייה בריבית שינו את תמחור חברות הטכנולוגיה מקצה לקצה. 

את המהלך למיזוג מכנה המכ"ל ירון מורגנשטיין כ"אקזיט", אם כי אולי עבורו זה בהחלט מהווה אקזיט, נוכח מענק שהוא יגרוף עם המיזוג אך עבור המשקיעים זה נראה אחרת. עם הסכם המיזוג ומחיקתה מהבורסה בתל אביב, גלאסבוקס מקבעת הפסד עצום למשקיעים שהיו שם מאז ההנפקה.

עם השלמת הסכם הרכישה תהפוך גלאסבוקס, הפועלת במודל SaaS, לחברה בבעלות פרטית המתמקדת בחדשנות וטכנולוגיה, כאשר את החברה ימשיכו להוביל המנכ"ל ירון מורגנשטרן וצוות ההנהלה הקיים.

"האקזיט שמבצעת היום גלאסבוקס מסמן תקופה מרגשת ומרכזית בהתפתחות החברה", אמר מנכ"ל גלאסבוקס, ירון מוגנשטרן. "מהלך זה של Alicorn Venture Partners, המשקיעה שנים רבות בחברה, מהווה הבעת אמון חזקה המוכיחה את מחויבותה לגלאסבוקס ולחזון העסקי שלנו לעתיד. הסכם הרכישה יאפשר השקעה משמעותית במוצרי ה-AI החדשניים שלנו ובמוצרים פורצי הדרך שפיתחנו, ויחזק את היכולת שלנו לתת מענה בזמן אמת לצרכים המתפתחים של קהל הלקוחות הגלובלי שלנו. והחשוב מכל, ישמש כמכפיל כוח לתוכניות החברה להאצת קצב הצמיחה והמשך הובלת תחום החדשנות במרחב החוויה הדיגיטלית".

"הצוות של גלאסבוקס הינו פורץ דרך בשימוש ב-AI בכל הקשור לתחום חווית המשתמש האוטונומית", אמר אלכסנדר אסים, שותף מנהל של Alicorn Venture Partners. "אנו חולקים חזון זהה של פיתוח טכנולוגיות חדשניות לביקוש הגובר מצד גופים גדולים המחפשים ליישם שיפורים משמעותיים בחוויה הדיגיטלית של לקוחותיהם. ולכן אנו השותף האידאלי במסע ההתרחבות והצמיחה של גלאסבוקס. אנו נרגשים לקחת חלק בתהליך הצמיחה המתמשך של גלאסבוקס, הנחשבת למובילה בתעשייה זו, ויחד עם המומחיות התפעולית שלנו אנו בטוח שנוביל את החברה לפסגות חדשות".

הלקוחות של גלאסבוקס הם תאגידים מהגדולים והמתוחכמים בעולם הדיגיטלי בתחומי הבנקאות, הביטוח, הקמעונאות, המסחר האלקטרוני, הנסיעות והאירוח המעוניינים לאסוף באופן מאובטח נתוני לקוחות מקוונים ובכך לשפר את החוויה הדיגיטלית של לקוחותיהם בזמן אמת. לגלאסבוקס לקוחות בתעשיות ובאזורים גיאוגרפיים שונים אשר נעזרים בטכנולוגיית החברה לאיתור המניעים מאחורי התנהגויות הלקוחות בערוצים הדיגיטליים וכך מעניקים ללקוחותיהם חוויות דיגיטליות משופרות וחכמות.

העסקה צפויה להיסגר ברבעון השלישי של שנת 2024, בכפוף לאישור בעלי המניות של גלאסבוקס ועמידה בתנאי סגירה מקובלים אחרים. עם השלמת העסקה, גלאסבוקס לא תיסחר או תירשם עוד למסחר בבורסה ציבורית כלשהי.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

  • 1
    אם ככה מי שהמתין וקיוה לביזר השקעתו אכל אותה

    • דן
    • 19/05/2024 21:20