דניאל ספיר, מנכ"ל סלקום<br>קרדיט: סיון פרג'
דניאל ספיר, מנכ"ל סלקום קרדיט: סיון פרג'

דסק"ש השלימה את מכירת מניותיה בסלקום וקרן פורטיסימו של יובל כהן, וזאת לאחר האישור שהתקבל ממשרד התקשורת לעסקה לאחר פרק זמן ממושך.

בדצמבר האחרון חתמה פורטיסימו עם דסק"ש על רכישת מניותיה של דסק"ש בחברת הסלולר ל-35.6% מהמניות תמורת 925 מיליון שקל לפי שווי של 2.6 מיליארד שקל לחברה. בינואר האחרון מגדל הודיעה על השקעה של 200 מיליון שקל בסלקום על מנת להצטרף לגרעין השליטה. אלא שבחודש שעבר נדחה המועד להשלמת העסקה כתוצאה מעיכוב האישור ממשרד התקשורת.

סלקום היא החברה השנייה בגודלה מבין חברות התקשורת בישראל. סלקום מחזיקה בעקיפין ב-23.3% בחברת התשתיות IBC המספקת אינטרנט מהיר באמצעות סיבים אופטיים. לאחר שרכשה את גולן טלקום, סלקום הגדילה את מספר המנויים ובהתאם הציגה עלייה בתוצאות המגזר הנייד. את שנת 2023 סיכמה סלקום עם עלייה של 2% בהכנסות ל-4.4 מיליארד שקל ורווח נקי של 169 מיליון שקל.

בתוך כך, סלקום פרסמה זימון לאסיפה מיוחדת לטובת אישור מענק חד פעמי למנכ"ל, דניאל ספיר, בגובה של 1 מיליון שקל, על רקע סגירת העסקה ומתוך ראייה כי "המענק המיוחד מספק לספיר תמריץ ראוי להמשך כהונתו כמנכ"ל החברה בשנים הקרובות, גם לאחר השלמת העסקה ושינווי השליטה בחברה".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש