אליעזר שקדי, נשיא חברת שמיים<br>קרדיט: פלאש 90, יונתן זינדל
אליעזר שקדי, נשיא חברת שמיים קרדיט: פלאש 90, יונתן זינדל

מנייתה של חברת שמיים מזנקת בבורסה בתל אביב בכ-30% במחזור מסחר של מעל 500 אלף שקל, וזאת מבלי שהחברה פרסמה הודעה כלשהי. בפעם הקודמת שהמניה עלתה ללא הסבר, יום לאחר מכן התפרסמה הודעה על הרחבת עסקה מול משרד הביטחון.

שמיים, שהוקמה בשנת 2015, פיתחה פלטפורמה טכנולוגית מבוססת בינה מלאכותית ולמידת מכונה להפקת לקחים ותהליכי תדריך-תחקיר, שאותה היא מוכרת ללקוחותיה במודל "תוכנה כשירות" (SaaS) על גבי מחשוב ענן, בסלולר ובמחשב. מאז שהונפקה בגל ההנפקות של 2021 היא לא הסבה נחת למשקיעים עם מחיקה של עשרות אחוזים על ההשקעה.

אופיר פלדי הוא מי שהקים את החברה ומשמש כיו"ר ומנכ"ל ויחד עמו מפקד חיל האוויר לשעבר אליעזר שקדי משמש כנשיא החברה. ב-2021 גייסה שמיים 22 מיליון שקל לפי שווי חברה של 100 מיליון שקל (אחרי הכסף). אלא שמאז שעלתה לשיא של 200 מיליון שקל הידרדה לשווי של פחות מ-10 מיליון שקל.

אקווריוס לא עוצרת

מניה נוספת שבולטת במסחר בבורסה היא אקווריוס שקופצת בעוד כ-15% בהמשך למסע העליות שרשמה מתחילת השנה עם תשואה של 256%. בשבוע שעבר דיווחה על הסכם השקעה מיידי בחברה בסך 16.75 מיליון שקל עם בעלי עניין, אלי פולטוב ואלכסנדר צ’רנילובסקי תמורת הקצאת מניות בהנפקה פרטית חסומה לחצי שנה המהוות 18.55% מההון - לכתבה המלאה.

אקס.טי.אל בולטת גם היא בין המניות העולות ומזנקת ב-14.4% מבלי שפורסמה הודעה כלשהי. החברה הדואלית דיווחה לאחרונה על מזכר הבנות לרכישת סושיאל פרוקסי, חברה בתחום הסושיאל IP. המשקיעים ממתינים להתפתחות בקשר למזכר ההבנות.

ג’נגו עולה ב-8.5% על רקע הדיווח על הסכם עם חברת Lattice אמריקאית שעוסקת בתחום המוליכים למחצה, אשר מתמחה בתכנון וייצור של מערכי מעגלים משולבים, ונסחרת בנאסד"ק לפי שווי שוק של כ-10 מיליארד דולר. תוקפו של ההסכם הוא למשך שנתיים, ובמסגרתו ג’נגו תירשם כחברה רשמית בתוכנית השותפים של Lattice, ובנוסף החברות יקדמו את מוצריהן בתחום ה-FPGA. על פי ההסכם החברה תספק לחברה האמריקאית דוגמאות של מוצר ה-WinDriver שלה על מנת שהחברה האמריקאית תוכל, בין היתר, לפתח מתוך דוגמאות אלו מוצרים נוספים כדי למכור אותם ללקוחותיה.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

 • 3
  קקק

  הכל מושחת מדינה של רמאות

  • רררר
  • 13/05/2024 16:41
 • 2
  הכל מושחת שם ״בורסה ישראלית״

  • ישראל
  • 13/05/2024 09:53
 • 1
  במיקום ליהנות את צהל האלופים למינהם עסוקים בקריירה כלכלית ככה צהל ניראה

  • כובשי החרמון
  • 13/05/2024 09:30