קרדיט: נקסטפרם
קרדיט: נקסטפרם

חברת הפוד-טק נקסטפרם, עוסקת במחקר,פיתוח,ייצור ושיווק טכנולוגיות ומוצרים מבוססי שמרים לתעשיית המזון, כולל חלבון טבעוני מבוסס שמרים, הודיעה הבוקר (ב’) כי חתמה על מזכר הבנות לא מחייב עם חברת Kothari Fermentation and Biochem Ltd, חברה הודית העוסקת בייצור ושיווק של שמרים ומוצרים מבוססי שמרים למגוון שימושים – אשר מטרתו הקמת מיזם לשיתוף פעולה אסטרטגי בין החברה לבין Kothari בתחום פיתוח, ייצור ושיווק מוצרי Yeast Extract ומוצרים נוספים המיוצרים משמרי אפיה.

מזכר ההבנות מסדיר את עקרונות שיתוף הפעולה הנבחן בין הצדדים, באופן שהצדדים יקימו חברה משותפת - JV, אשר תאוגד בהודו ואשר כל צד יחזיק 50% מהונה המונפק ומזכויות ההצבעה בה ותנאיו העקריים הם:

1. חברת Kothari הקימה מערך ייצור ל Yeast Extract ו Cell-wallsבהשקעה של מיליוני דולרים ומשווקת מוצרים אלו בהודו. מטרת ה-JV הינה פיתוח, ייעול ומכירת מוצרי המיזם שירכשו על ידי ה-JV מ- Kothari בעלות ייצור; וכן מכירת מוצרי המשנה של ProteVinTM שירכשו על ידי ה-JV מהחברה בעלות ייצור; ה-JV ימכור את מוצרי המיזם ומוצרי המשנה של ProteVinTM וחלוקת כלל הרווחים תהא באופן שווה בין הצדדים.

2. באחריות החברה לפתח ולייעל את מוצרי המיזם ולסייע בבניית איכות על מנת להגדיל את המכירות ואת הרווחיות.

3. ההסכמות המפורטות במזכר ההבנות ויתר ההסדרים המקובלים בהסכמים מסוג זה, יוסדרו בהתאם להסכמות שתושגנה בין הצדדים במשא ומתן לחתימת ההסכם המחייב.

4. לצורך רכישת הזכויות ב-JV וכיסוי חלק מהוצאות מחקר ופיתוח והוצאות נוספות שהושקעו על ידי Kothari, במועד חתימת מזכר ההבנות שילמה החברה ל-Kothari מקדמה בסך של 200 אלף דולר, ועם חתימת ההסכם הסופי, החברה תשלם ל- Kothari 200 אלף דולר נוספים ובכפוף לחתימת ההסכם המחייב, החברה מתחייבת להשקיע בשיפור תשתיות הייצור עד 300 אלף דולר נוספים בשנים הקרובות, במועדים שיסוכמו בין הצדדים ובהתאם לתכנית עסקית שתוסכם על הצדדים. ככל והצדדים לא יחתמו על ההסכם המחייב, סכום המקדמה ייחשב כמקדמה עבור שירותים הניתנים לחברה על ידי Kothari במסגרת הסכם הספק.

5. מזכר ההבנות כולל הוראות כלליות מקובלות, לרבות בדבר שמירת סודיות וברירת דין.

נקסטפרם, שנסחרת בבורסה המקומית לפי שווי חברה של כ-25 מיליון שקל, בונה על נתח מהשוק העולמי של מוצרי המשנה Yeast Extract שמוערך בשנת 2023 ביותר מ-2 מיליארד דולר עם קצב צמיחה מוערך של כ-9% בשנים 2024-2032.

מוצר ה-ProteVin אינו חלק מה JV והחברה תמשיך להנות בבלעדיות מההכנסות של מוצר זה. במסגרת מזכר ההבנות, נקבע כי בהסכם הסופי שיחתם (ככל שיחתם) Kothari תפיץ את ProteVin בהודו והחברה תיהנה מתשתית המכירות וההפצה של Kothari בהודו. כל זכויות הקניין הרוחני שפותחו ו/או יפותחו במסגרת שיתוף הפעולה בין הצדדים יהיו בבעלות המלאה של הצד שפיתח אותן ואותו צד יעניק רשיון שימוש בקניין הרוחני כאמור ל-JV.

הצדדים נמצאים בשלבי טיוטות מתקדמות של ההסכם הסופי. עם זאת, אין ודאות, כי מזכר ההבנות יבשיל לכדי הסכם מחייב בין הצדדים.

אתמול דיווחה נקסטפרם על הנפקה פרטית (חסומה) בהיקף של כ-4.3 מיליון שקל הכפופה לגיוס הון מצטבר של 1.5 מיליון דולרים לפחות.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

 • 2
  יאלה אולי שת0נק אותנו לכיוון 45

  ההודעות שהיא מוציאה טובות. כמובן שזה רק ההתחלה, והם בשלב החדירה והפיתוח המתמשך. אני צריך שתגיע ל 43 ואז אני ייצא מורווח. לסיבוב הנ"ל.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  • יעקבי
  • 15/04/2024 11:29