ליאור סגל, מנכ"ל עין שלישית<br>קרדיט: יקיר שוקרון
ליאור סגל, מנכ"ל עין שלישית קרדיט: יקיר שוקרון

עין שלישית דיווחה הבוקר (ה’) על התקשרות בהסכם הלוואה בסך 6 מיליון שקל למימון פעילות החברה והתרחבותה על רקע ""גידול משמעותי שהחברה חוותה לאחרונה בקבלת הזמנות", כפי שכתבה בדיווח למשקיעים.

המלווה היא חברה פרטית שבבעלות בעל מניות משמעותי בחברה, שיעמיד שתי הלוואות על סך של 3 מיליון שקל כל אחת, ובסך הכל 6 מיליון שקל.

ההלוואה הראשונה, על סך 3 מיליון שקל, תינתן בריבית של 10% (צמוד) לתקופה של 12 חודשים עם אפשרות להערכה ב-12 חודשים נוספים, ותיפרע בסוף התקופה בתשלום אחד, ותשמש לפרעון הלוואה מבנק מזרחי טפחות על סך של 3.5 מיליון שקל, שנותרו ממנה לפירעון 2.4 מיליון שקל, והיתרה תועבר למימון פעילותה השוטפת של החברה. ככל שתוארך ההלוואה ב-12 חודשים נוספים היא תישא ריבית שנתית נצברת (צמוד) בשיעור של 11%.

ההלוואה השנייה, גם היא כאמור על סך של 3 מיליון שקל, תינתן בריבית של 10.5% (צמוד) לתקופה של 24 חודשים עם אופציה להמרה. הריבית תשולם באופן רבעוני לאורך כל תקופת ההלוואה. הריבית תישא בתשלום ריבית פיגורים.

החברה המלווה תוכל להמיר את קרן ההלאווה למניות החברה באמצעות מימוש כתבי אופציה (לא רשומים) לפי מחיר מימוש של 6.3 שקלים למניה, וזאת לתקופה של 24 חודשים. לצורך מימוש זכות ההמרה, עין שלישית תפעל להקצות למלווה 476,191 כתבי אופציה בגין ההלוואה הראשונה ו-476,191 כתבי אופציה לגבי ההלווה השנייה. להבטחת החזר החוב ירשם שעבוד צף על נכסיה של עין שלישית, וכן שעבוד קבוע על זכויות הקניין הרוחני של הלווה, זכויות לתשלומים מלקוחות, ציוד ומלאי וכן מוניטין. 

עין שלישית למעשה נוטלת חוב לא זול על מנת להתרחב, אך לפי ההודעה היא צופה הזמנות משמעותיות שיוכלו להצדיק את תנאי ההלוואה. בחברה מסבירים כי הסכם המימון בא לתת מענה בקבלת הזמנות לאספקת מוצרים בעתיד הקרוב והתרחבותה בעקבות "גידול משמעותי שהחברה חוותה לאחרונה בקבלת הזמנות לאספקת מוצרים בעתיד הקרוב, לצד הצורך ברכישת מלאי.

"החברה רואה גידול משמעותי בהיקף קבלת ההזמנות ממוצרים קיימים, וכן ממוצרים חדשים. אופן מימון זה יאפשר גמישות תזרימית רבה יותר מההלוואה הקיימת בחברה כיום והיא ניתנת עם אופציה להמרה למניות לפי שווי כפול לערך משווי החברה כיום".

מלבד מחזור חלק מהחוב למזרחי טפחות, בכוונתה של החברה להשתמש בכספי ההלוואה להרחיב את הייצור והשיווק של המערכת האלקטרו אופטית משובצות AI לזיהוי עצמים באוויר וביבשה. "בהתאם לאסטרטגיית החברה ותכנון התקציב שערכה ובהתאם לזינוק בקצב ההזמנות שהתקבלו וממשיכות להתקבל, עקב המלחמה בעזה, המלחמה באוקראינה, ו הצורך בהגנה על מתקנים רגישים ברחבי העולם, החברה מעריכה במועד זה כי הסכם ההלוואה יסייע בידי החברה לעמוד ביעדים האסטרטגיים והתקציביים של החברה, ובין היתר, יתרום להרחבת קיבולת הייצור שלה לצורך התמודדות עם הגידול בדרישה לאספקת המוצרים של החברה ללקוחותיה. הסכם ההלוואה נועד בעיקרו למימון הון חוזר עבור רכישת חומרי הגלם ואספקת צבר ההזמנות הגדל של החברה, בתקופה מאתגרת זו. יובהר כי צבר ההזמנות הנוכחי של החברה אינו כולל הזמנות נוספות שלהערכת החברה צפויות להתקבל בעקבות התמשכות והתפתחות המלחמה בעזה, המלחמה באוקראינה, ואירועים נוספים ברחבי העולם", כתבה עין שלישית בדיווח למשקיעים.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש