איתי גורן, מנכ"ל בוליגו קפיטל קרדיט<br>קרדיט: אושרית חכמון
איתי גורן, מנכ"ל בוליגו קפיטל קרדיט קרדיט: אושרית חכמון

חברת השקעות הנדל"ן בוליגו קפיטל (Buligo Capital) ממשיכה לפתח ולגוון את פעילות השקעות הנדל"ן שלה בארה"ב, עם ייזום מקבץ דיור ראשון המיועד למגורי סטודנטים בג’ורג’יה, ארה"ב.

בוליגו, יחד עם שותף מקומי בארה"ב, חברת Rael Development Corporation שמתמחה בתחום, יוזמת הקמה וניהול של קומפלקס מגורי סטודנטים הכולל 291 יחידות דיור ו-694 מיטות סטודנטים, בקמפוס הראשי של האוניברסיטה הדרומית של ג’ורג’יה. הקומפלקס יכלול מרחבים משותפים רבים, כולל בריכת שחייה ומועדון על גג הבניין שצופה על הקמפוס, חדר כושר, פינות ישיבה ופינות לימוד. בשנת הלימודים הנוכחית רשומים לאוניברסיטה הדרומית של ג’ורג’יה מעל 26 אלף סטודנטים, ובניית הקומפלקס החדש תהווה תוספת משמעותית להיצע הדיור לסטודנטים בקמפוס הראשי של האוניברסיטה.

חלק ההון העצמי (100%) בפרויקט הוא כ-28 מיליון דולר, כאשר בוליגו עצמה צפויה גם להשתתף בהשקעה כ-LP. האכלוס בפרויקט צפוי להתחיל בחודש אוגוסט 2025 עם השלמת ההקמה.

תחום מגורי הסטודנטים חווה צמיחה משמעותית ונהנה מרוח גבית בשנים האחרונות. עדות חזקה לכך היא הרכישה של ה-REIT, American Campus Communities ע"י ענקית ההשקעות Blackstone בשנת 2022. על פי דיווחי Blackstone ל-NYSE, במסגרת העסקה שהיקפה נאמד בכ-12.8 מיליארד דולר רכשה Blackstone פורטפוליו הכולל 166 נכסים של מגורי סטודנטים ברחבי ארה"ב.

איתי גורן, מנכ"ל ומייסד בוליגו קפיטל: "בוליגו ממשיכה להרחיב את הפעילות ולהציע למשקיעים הזדמנויות השקעה מגוונות בארה"ב. תחום מגורי הסטודנטים נהנה מרוח גבית חזקה בשנים האחרונות עם כניסה של כסף מוסדי גדול, ויתרום לגיוון הפורטפוליו של בוליגו. לבוליגו ניסיון עשיר ומוצלח בייזום נכסי מגורים להשכרה ובתי אבות, ומבחינה זאת הקמת בניין מגורי סטודנטים אינו שונה."

ממועד הקמתה בוליגו רכשה ויזמה מעל 140 נכסים, לבד וביחד עם שותפיה המקומיים, בהיקף כולל של מעל 4.1 מיליארד דולר. מתוכם, בוליגו מימשה מעל 60 נכסים בעבור תמורה כוללת של יותר מ-1.7 מיליארד דולר, במכפיל הון ממוצע (נטו למשקיעי החברה) של מעל x2.1 ובתשואה שנתית ממוצעת (IRR) של מעל 28%.
בוליגו מתמחה בהשקעות נדל"ן אסטרטגיות בארה"ב, שכוללות מקבצי דיור (מולטי-פמילי) מרכזים מסחריים, נכסי תעשייה ולוגיסטיקה ובתי אבות באזורי צמיחה, בעיקר בדרום-מזרח ארה"ב, ובמדינות ההרים במערב.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש