שוק המט"ח נסחר גם היום (ד’) בסערה כאשר פיחות השקל נמשך בצל האירועים הביטחוניים בגזרה הצפונית לצד הירידות שנרשמו מעבר לים.

בשעה זו הדולר מזנק ב-1% ונסחר ברמה של 3.69.3 שקלים, וזאת לאחר שרק בתחילת השבוע נסחר סביב 3.60 שקלים. התנודתיות בשוק המט"ח תקשה על בנק ישראל להוריד ריבית בהודעה הקרובה שתפורסם ביום שני הקרוב, וזאת למרות התמתנות האינפלציה בישראל.

אם בעבר בנק ישראל היה ממוקד בריסון האינפלציה בכל הנוגע להחלטות הריבית, הרי שכיום מי שמכתיב את הקצב זהו שוק המט"ח. חוסר היציבות בשוק, שמוכתב בין היתר, על ידי המצב הביטחוני, יקשה על בנק ישראל להמשיך בקצב הורדות הריבית, למרות שהאינפלציה חזרה לתחום היעד של בנק ישראל, מה שעל פניו תומך בהורדת ריבית.

גורם נוסף שתורם לפיחות השקל קשור לירידות בוול סטריט. עם המימושים שנרשמו אתמול במניות הטכנולוגיה הכבדות, היצע הדולרים בשוק המקומי מצטמצם כאשר המוסדיים רוכשים דולרים על מנת לגדר את ההשקעות שירדו עם הירידות בשווקים שנרשמו אתמול. בשוק מצפים לדוחות אינבדיה שיפורסמו הערב ועשויים להביא לזעזוע בשווקים כאשר מנייתה של ענקית השבבים רשמה מהלך עליות אגרסיבי בתקופה האחרונה, ומעניין אם היא תעמוד בציפיות של וול סטריט.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש