אייל פודהורצר, מנכ"ל ומייסד שותף של אקונרג'י<br>קרדיט: ליאורה רויטמן
אייל פודהורצר, מנכ"ל ומייסד שותף של אקונרג'י קרדיט: ליאורה רויטמן

אקונרג’י אנרגיה מתחדשת (Econergy) הנסחרת בבורסה בתל אביב, הודיעה הבוקר (ה’) על חתימת הסכם, באמצעות חברת הבת- אקונרג’י אנגליה, לקבלת הלוואה בהיקף כולל של 150 מיליון אירו עם קרן ההשקעות הצרפתית Rivage Investment.

עוד הודיעה החברה, על רכישת חלקו של בנק UBS בפורטפוליו הפרויקטים המשותף באיטליה, בהיקף של 17MW (פרויקטים בהקמה) תמורת כ-8 מיליון אירו וכן אפשרות להשקעה נוספת בפרויקטים בהיקף מצטבר של 440MW. העסקה תעלה את חלקה של אקונרג’י בפרויקטים באיטליה מ-10% ל-100% וצפויה להביא לגידול בתחזית הכנסותיה עם הפעלתם המסחרית. הרכישה הינה בהתאם לאסטרטגיה החדשה של החברה: לפעול כספקית חשמל עצמאית (IPP) מרגע הקמת הפרויקט ועד לפעילות מלאה בייצור חשמל ברשת, בכל הטריטוריות בהן היא פועלת.

אייל פודהרצר, מנכ"ל אקונרג’י: "הסכם המימון ורכישת מלוא הבעלות על המתקנים הסולאריים באיטליה מהשותף הקיים, נעשו במסגרת יישום האסטרטגיה העסקית שלנו כחברת IPP בכל הטריטוריות בהן אנו פועלים. הסכם המימון מבטיח את הצרכים הפיננסים הנדרשים לנו בשנתיים הקרובות להקמת פרויקטים חדשים באירופה ובבריטניה, רכישת פרויקטים קיימים ובהם חלקו של השותף באיטליה ושמירה על גמישות פיננסית. אני מודה לקרן Rivage על הבעת האמון באקונרג’י, בצבר הפרויקטים הגדול והאיכותי ובאנשי החברה אשר יובילו לקידומם. בשבועות הקרובים אנו צפויים לחבר את פרויקט Parau ברומניה, בהספק של MW92, שיצטרף לפרויקט רטשתי ברומניה, בהספק של MW155 שכבר מחובר לרשת החשמל".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש