קרדיט: depositphotos
קרדיט: depositphotos

חברת החשמל השלימה בהצלחה את השלב המוסדי במסגרת הרחבת שתי סדרות אג"ח קיימות: סדרה 34 (צמודה למדד, מח"מ 8.3 שנים) וסדרה 35 (צמודה למדד, מח"מ 11 שנים) וגייסה 3 מיליארד שקל.

בסדרה 34 גייסה החברה כ-1.4 מיליארד שקל בתשואה לפדיון צמודה למדד של 3.84% ומרווח של 1.76% מעל אג"ח ממשלתי צמוד. בסדרה 35 גייסה החברה כ-1.6 מיליארד שקל בתשואה לפדיון צמודה למדד של 4.01% ומרווח של 1.8% מעל אג"ח ממשלתי צמוד.

בהנפקה השתתפו גופים מוסדיים מובילים בשוק ההון המקומי ונתקבלו ביקושים ערים בהיקף כולל של כ – 5.1 מיליארדי שקל.

תמורת ההנפקה תשמש את החברה לצרכיה השוטפים, בין היתר לאור השפעות מלחמת "חרבות ברזל" (רכישה ואחסון של דלקים אשר ישמשו את כלל יצרני החשמל במשק לטובת שמירה על רציפות תפקודית) וכן למימון תכנית הפיתוח ומחזור חוב קיים. אגרות החוב מדורגות בדירוג ilAAA על ידי מעלות S&P באופק יציב ו-Aa1.il באופק יציב על ידי מידרוג. שלב המכרז הציבורי יתקיים ביום ראשון הקרוב (5.11.2023).

מאיר שפיגלר, מנכ"ל חברת החשמל: "שוק ההון אמר את דברו עת שוב הביע אמון בחברה ובפעילותה העסקית והתנהלותה הפיננסית. הצלחת הגיוס מקבלת משנה תוקף בתקופת אי ודאות בשווקים עקב מצב מלחמה, כאשר חברת החשמל ניצבת בחזית ודואגת להבטחת רציפות אספקת חשמל לתושבי המדינה. נכונות המשקיעים לרכוש אג״ח של החברה בהיקף כפול ויותר מהיעד המקורי, מעידה יותר מכל על איכות החברה וביצועיה".

שלמה ארביב, יו"ר ועדת הכספים בדירקטוריון חברת החשמל: "הבקושים המרשימים מצד המשקיעים, מצביעים על אמון מלא בחברת החשמל, ביציבותה ובהתנהלותה על אף ולמרות אי הודאות הפיננסית בתנאי מלחמה".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש