קרדיט: מירו ממן
קרדיט: מירו ממן

חרת מאקסטוק פרסמה הבוקר (ג’) את הדוחות הכספיים לרבעון השני של השנה מה עולה כי הכנסות החברה נותרו ללא שינוי מהותי לעומת התקופה המקבילה ב-2022 והסתכמו בכ-253 מיליון שקל.

ההסבר לקיפאון בהכנסות מיוחס לפי החברה לגידול בהכנסות מפתיחת סניפים חדשים, שקוזז על ידי ירידה בהכנסות מחנויות זהות בשיעור של כ-2.8% כתוצאה מעיתוי חג הפסח שעיקר השפעתו החיובית על המכר חלה ברבעון הראשון של השנה, בעוד שאשתקד השפעתו החיובית חלה ברבעון השני. במאקסטטוק מציינים כי החודשים מאי-יוני השנה לא התאפיינו בעונתיות ובמהלכן נרשמה עלייה של כ-4% במכירות חנויות זהות.

הרווח הגולמי ברבעון השני של שנת 2023 עלה בכ-5% לכ-104 מיליון שקל, בהשוואה לכ-98 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנת 2022. העלייה ברווח הגולמי נבעה מהשיפור ברווחיות הגולמית ברבעון כתוצאה משיפור בניהול המלאי ומירידה במחירי השילוח הבינלאומיים. שיעור הרווח הגולמי ברבעון עלה לכ-41.2% מההכנסות, בהשוואה לכ-39.3% מההכנסות ברבעון המקביל בשנת 2022.

הרווח התפעולי ברבעון השני של שנת 2023 עלה בכ-24% לכ-31 מיליון שקל, בהשוואה לכ-25 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנת 2022. העלייה ברווח התפעולי נבעה מהעלייה האמורה ברווח הגולמי, לצד ירידה בהוצאות הנהלה וכלליות בעיקר בהשפעת הקיטון בתשלום מבוסס מניות ודמי ניהול. הרווחיות התפעולית ברבעון עלתה לכ-12.1%, בהשוואה לכ-9.8% ברבעון המקביל בשנת 2022.

הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות ברבעון השני של שנת 2023 עלה בכ-46% לכ-16.6 מיליון שקל, בהשוואה לרווח נקי לבעלי המניות בסך של כ-11.3 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנת 2022, וזאת בעיקר כתוצאה מהשיפור האמור ברווחיות הגולמית ומירידה בהוצאות התפעול. כמו כן, אשתקד הושפע הרווח גם מהוצאות בגין תשלום מבוסס מניות, כשבנטרול הוצאות אלה, גדל הרווח השנה בכ-5%.

ה–EBITDA המתואמת (לפני יישום תקן IFRS 16 ובנטרול תגמול מבוסס מניות) עלתה ברבעון בכ- 3% לכ-30 מיליון שקל, בהשוואה לכ-29 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנת 2022. ה-EBITDA ברבעון כללה גם הוצאות בסך של כ-2 מיליון שקל המיוחסות להתחלת הפעילות בפורטוגל (מרביתן קשורות להקמת הפעילות ולפתיחת החנויות החדשות). בנטרול הוצאות אלה, עלתה ה-EBITDA בשיעור של כ-8% לכ-32 מיליון שקל, המשקף שיעור EBITDA של כ - 12.7%.

רשת מקס סטוק מפעילה כיום 59 סניפים בפריסה ארצית ו-2 סניפים בפורטוגל. במהלך המחצית הראשונה של 2023 חנכה החברה 2 חנויות חדשות בבעלות במישור אדומים ובגוש עציון, 2 חנויות חדשות בזכיינות בת"א ובעכו, סגרה סניף מקס בבעלות בירושלים ומכרה סניף של מיני מקס בבעלות בקרית אתא לזכיין. בהמשך 2023 עתידה החברה לפתוח סניפים נוספים בבעלות בקרית גת, בארות יצחק, יבנה ובת ים, וכן לפתוח סניף בזכיינות בירושלים (פסגת זאב). החברה חתמה על סניפים נוספים בבעלות בגדרה, קריית ים, גן יבנה ובאר שבע, שעתידים להיפתח בשנים 2024 ו-2025, ומנהלת משאים ומתנים לפתיחת סניפים נוספים. החברה נמצאת בעיצומו של תהליך בניית פעילותה בפורטוגל ומתחילת השנה חנכה החברה לראשונה 2 סניפים במדינה.

אורי מקס, מייסד ומנכ"ל מקס סטוק: "אנו מסכמים את המחצית הראשונה של שנת 2023 עם תוצאות חזקות, לרבות צמיחה של 3% במכירות חנויות זהות ועם עלייה של כ-48% ברווח הנקי המיוחס לבעלי המניות. התוצאות העסקיות שלנו מבטאות את התגובה החיובית של הצרכנים להיצע המוצרים שלנו ולחוויית הקניה בחנויות הרשת. הצמיחה בהכנסות במחצית הושפעה בעיקר מהגידול במספר הלקוחות הפוקדים את סניפי הרשת, לצד הרחבת שטחי המסחר שלנו ופתיחת סניפים חדשים. התוצאות הטובות, שהושגו על אף מהלכים של הורדת מחירים שביצענו על חלק גדול מתמהיל המוצרים, משקפות את היכולת של החברה להנגיש לצרכנים סל רלוונטי המתעדכן באופן תדיר, בתמחור תחרותי ואטרקטיבי 365 ימים בשנה לצד המשך שיפור בניהול המלאי וירידה במחירי השילוח".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש