משה ממרוד, מנכל תדיראן<br>קרדיט: סיון פרג'
משה ממרוד, מנכל תדיראן קרדיט: סיון פרג'

תדיראן פרסמה הבוקר (ב’) דוחות חלשים לרבעון השני של 2023.

מחזור המכירות ברבעון השני קטן בשיעור של כ-38.8% והסתכם לכ-416.9 מיליון שקל לעומת כ-681.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הקיטון ברבעון נובע מירידה בהכנסות מגזר מוצרי צריכה, בין היתר בשל השלמת מימוש המלאי היקר ומירידה בהכנסות מגזר האנרגיה ובפרט בהכנסות VP Solar, אשר הושפעה להערכת החברה, משילוב מספר גורמים וביניהם – ירידת מחירי האנרגיה באיטליה ובמערב אירופה בכלל, עליית שיעור הריבית והאינפלציה, הגידול במלאי המערכות הסולאריות בשוק האיטלקי ומשינויים בשיטת התמריצים הניתנים ע"י ממשלת איטליה בגין התקנת מערכות סולאריות בשוק הביתי.

בדגש על מגזר מוצרי הצריכה, לאור השיפור בעלויות הרכש וההובלה, ברבעון השני חל גידול של כ-8.5% בהכנסות המגזר לעומת הרבעון הקודם ו-26.9% לעומת הרבעון הרביעי של 2022.

הרווח הגולמי ברבעון ירד בכ-41.9% והסתכם לכ-76.7 מיליון שקל (שיעור של כ-18.4%) לעומת כ-132.1 מיליון שקל (שיעור של 19.4%) ברבעון המקביל אשתקד. הירידה ברווח הגולמי נבעה בין היתר מירידה בהיקף הפעילות והרווחיות של מגזר מוצרי הצריכה ומגזר האנרגיה ביחס לרבעון המקביל אשתקד.

ה-EBITDA ברבעון ירד בכ-67.4% והסתכם לכ-30.1 מיליון ש"ח (שיעור של כ-7.2%), לעומת כ-92.2 מיליון ש"ח (שיעור של כ-13.5%) ברבעון המקביל אשתקד.

בשורה התחתונה, הרווח הנקי ירד ברבעון בכ-81.3% והסתכם בכ-7.7 מיליון שקל (שיעור של כ-1.8%) לעומת כ-41.1 מיליון שקל (שיעור של כ-6.0%) ברבעון המקביל אשתקד.

משה ממרוד, מנכ"ל החברה ובעל השליטה, מסר: "אנו שבעי רצון מקצב מכירות המזגנים עם תחילתו של הקיץ הנוכחי אשר מגיע לאחר שמימשנו את המלאי היקר. ההאטה בפעילות בשוק האיטלקי בעיקר לעומת שנת 2022 נובעת להערכתנו מגורמים אקסוגניים הכוללים, בין היתר, את התייצבות מחירי האנרגיה, עליית שיעורי הריבית ועדכון שיטת התמריצים, אולם במבט קדימה, נראה כי לא השתנה סדר היום של מדינות אירופה ושל ממשלת איטליה בנוגע לתוכניות האנרגיה והאקלים. עדכון יעדי ייצור החשמל מאנרגיות מתחדשות של הממשל באיטליה, לצד הכנת תוכניות תמריצים לקהלי יעד בשוק המסחרי-תעשייתי, אשר צפויות להיכנס לתוקף בחודשים הקרובים והעלאת תחזיות גורמים במשק האנרגיה האיטלקי לשנים הקרובות, מעודדים אותנו להמשיך ולהיערך להגדלת הפעילות בשוק האירופאי בכלל, והאיטלקי בפרט.

"בתוך תקופה קצרה הפכנו לשחקן משמעותי בשוק האגירה בישראל, כאשר אנו נערכים למסירה של מערכות אגירה בהיקף של כ-370 מיליון שקל (כ-100 מיליון דולר) כבר במחצית השנייה לשנת 2023. חנכנו לאחרונה מפעל אלומיניום חדשני בצפון, אשר צפוי לספק בין היתר את צרכי חטיבת האנרגיה המתחדשת שלנו בתחום האלומיניום וכן הודענו לאחרונה על רכישת השליטה בחברת ערבה, אשר עתידה להערכתנו להשלים את הצעת הערך ללקוחותינו בתחום פתרונות האנרגיה המתחדשת. אנו מרוצים מאד מהמיצוב שלנו בתחומים הצפויים להערכתנו לצמיחה בשנים הקרובות ודבקים ביעדים שהצבנו לעצמנו", אמר ממרוד.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש