קרדיט: הום ביוגז
קרדיט: הום ביוגז

הום ביוגז, העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מערכות ביוגז לטיפול מקומי בפסולת אורגנית והפיכתן לאנרגיה מתחדשת, חתמה על הסכם עם חברת SKOOT הבריטית, שעוסקת במדידה והפחתה של פליטות פחמן עבור חברות וארגונים בינלאומיים, במסגרתו תספק לה תעודות פחמן שיונפקו ע"י ארגון Gold Standard בגין חיסכון בפחמן שנובע מהמערכות שהתקינה הום ביוגז בקניה.

התמורה הצפויה להתקבל בגין מכירת תעודות הפחמן במהלך תקופה זו הינה בסך של כ-2.2 מיליון שקל, מתוך זה סך של כ- 670 אלף שקל ישולם כמקדמה בתוך 5 ימים ממועד חתימת ההסכם. המניה מזנקת בכ-8% בבורסה בתל אביב לשווי חברה של כ-85 מיליון שקל.

בהסכם, שנחתם לתקופה של כשלוש שנים, ניתנה לחברה אפשרות לספק חלק מתעודות הפחמן בגין חיסכון בפליטות שינבע ממערכות החברה שיותקנו בהודו – זאת במסגרת פרויקט חדש אותו מקדמת החברה בימים אלה, כשגם לגביו מתכננת החברה להנפיק תעודות פחמן לפי תקן Gold Standard.

מכירת תעודות הפחמן על פי ההסכם מותנת בהשלמת תהליך אישור הפרויקט והנפקת הזכויות על-ידי Gold Standard.

להערכת החברה, הכנסות ממכירת תעודות פחמן בדומה לעסקה זו יהוו נדבך משמעותי בהכנסותיה לשנים הקרובות. מדובר במודל עסקי חדשני ופורץ דרך עבור החברה, שבו חלק ואף כל ההכנסות בגין ייצור, התקנה ותחזוקה של מערכות החברה אצל צרכני הקצה יגיעו ממכירת תעודות הפחמן לחברות וארגונים שמעוניינים לצמצם את פליטות הפחמן שלהם, ולא מהצרכנים עצמם.

הום ביוגז מפתחת מערכות ביוגז שמאפשרות למשקי בית ולעסקים לבצע בעצמם מיחזור של פסולת אורגנית לאנרגיה נקייה, דוגמת גז לחימום מים או לבישול. הום ביוגז משתמשת בשיטה של עיכול אנאירובי להמרת חומרים אורגניים לאנרגיה מתחדשת, מה שמפחית את העלויות והפליטות הכרוכות בשליחת פסולת מזון להטמנה. החברה זכתה להצלחה עולמית מוכחת: הום ביוגז סיפקה למעלה מ-30,000 מערכות ביתיות ב-100 מדינות ברחבי העולם.

לדברי אושיק אפרתי, מנכ"ל החברה: "אנו שמחים לדווח על עסקה ראשונה למכירת תעודות פחמן לגוף בינלאומי המתמחה בתחום. חברות וארגונים גלובליים מעוניינים לאפס את פליטות הפחמן שלהם בדרך של רכישת תעודות פחמן, שהונפקו בהתאם לתקנים בעלי הכרה בינלאומית כגון Gold Standard. החברה פיתחה טכנולוגיה שחוסכת פליטות פחמן בהיקפים משמעותיים, והיא פועלת להנפקת האישורים הנדרשים לצורך ביצוע עסקאות איפוס פחמני מול חברות וארגונים. מכירת תעודות הפחמן לגופים בינלאומיים, כדוגמת הרוכשת, תאפשר לחברה לספק את הטכנולוגיה המתקדמת שלה ליצירת אנרגיה מתחדשת מפסולת אורגנית בטיפול מקומי ברחבי העולם, תוך פיתוח וקיום מודל עסקי חדשני בר קיימא, עם הכנסות חוזרת ומגוונות ופיזור סיכונים גיאוגרפי ומגזרי."

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש