ד"ר אסף טוקר, לשעבר מנכ"ל מטריסלף<br>קרדיט: יח"צ
ד"ר אסף טוקר, לשעבר מנכ"ל מטריסלף קרדיט: יח"צ

איש העסקים סמי סגול (מבעלי "כתר") צפוי להשקיע 13.5 מיליון שקל בחברת מטריסלף, חברת הביו-טכנולוגיה הישראלית הפועלת במטרה למצוא פתרון למשותקים בחוט השדרה.

מטריסלף דיווחה הבוקר על כינוס אסיפה כללית מיוחדת לאישור הסכם השקעה עם חברת אימפקט, השייכת לאיש העסקים סמי סגול. עפ"י ההסכם, היה ויאושר באסיפה, ישקיע סמי סגול במטריסלף תמורת כ-15% במניות החברה, לפי 5.97 שקלים למניה - אפסייד של כ-10% ממחיר הסגירה בבורסה ביום המסחר האחרון.

מעבר לכך, על פי הסכם ההשקעה כל עוד אימפקט מחזיקה ב-5% או יותר מהון המניות המונפק והנפרע של החברה, היא תהיה רשאית למנות משקיף לדירקטוריון החברה. איפקט בבעלות סמי סגול תקבל על כל מנייה אופציה במחיר של 150% ממחיר סגירת המניה.

מטריסלף, בניהולו של ד"ר אסף טוקר, מפתחת שתלים בטכנולוגיה מוגנת פטנט, המשלבת הידרוג’ל רגיש לטמפרטורה, המיוצר בתהליך הכולל עיבוד של פיסת רקמת שומן תוך בטני שנלקחת מהמטופל עצמו ותאי גזע המיוצרים מתאים בוגרים הנלקחים גם הם מהמטופל. לפי החברה, מדובר בטכנולוגיה שיכולה לשמש כפלטפורמה ליישומים רפואיים נוספים בתחום הנדסת הרקמות, והאינדיקציה הראשונה בה מתמקדת כיום החברה היא ייצור של שתל נוירונלי אוטולוגי המיועד לנפגעים בחוט השדרה.

החברה נוסדה בשנת 2019 על ידי אלון סיני ועל ידי פרופ’ טל דביר מאוניברסיטת תל אביב, המשמש כמדען הראשי של החברה, על בסיס טכנולוגיה אשר פותחה בעשור האחרון במעבדתו של פרופ’ דביר, ובאמצעותה הודפס לפני כשלוש שנים הלב האנושי הראשון בהיסטוריה. 

את סמי סגול ייצג בעסקה עו״ד דני מרקוביץ, ראש מחלקת שוק ההון של משרד עמית-פולק-מטלון.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

 • 3
  מטריסלף - סגול

  המעניין הוא שנקנתה שזה לפי שער 597 !!! הוא יודע מה הוא עושה, החברה הזאת תפתח מתי שהוא מבערים ולא יהיה ניתן לעצור אותה . ג.נ מחזיק סיבוב שלישי משער 518
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  • אש22
  • 28/09/2022 14:47
 • 2
  יש לו "יד זהב" בבורסה. מכר את כתר

  בהון תועפות, וכעת החברה די בקאנטים. יחסית. הקונים שלה לא רווים נחת. אז ייתכן שעושה כעת רכש חכם.) לי - אין שמץ מושג על החברה הנ"ל.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  • חגיתת
  • 28/09/2022 11:44