קרדיט: depositphotos
קרדיט: depositphotos

מגמה מעורבת נרשמה השבוע בשוק האג"ח הממשלתי כאשר השקלים הלא צמודים נוטים לעליות שערים לעומת ירידות שערים בצמודי המדד. על רקע צפי בשוק להעלאה נוספת של ריבית בנק ישראל השבוע, יתכן ששוב בשיעור של 50 נ"ב, זאת לצד ירידה במחירי האנרגיה בעולם והתחזקות מחודשת של השקל מול סל המטבעות, נרשמה עליית תשואות חדה יחסית בחלק הקצר של העקום צמוד המדד. בעקום השקלי הלא צמוד נרשמה מגמה חיובית בדרך כלל של ירידת תשואות קלה ועליות שערים למעט בחלק הקצר ביותר של העקום שם נרשמה עליית תשואות בעיקר בטווח של שנה.

הנפקת המק"מ של בנק ישראל השבוע נסגרה בתשואה ממוצעת של 1.77%, מדובר ברמת תשואה שנרשמה לאחרונה לפני קרוב לעשור בשלהי שנת 2012. הודעת ריבית בנק ישראל חשפה כי מהלך העלאות הריבית צפוי להימשך במהלך החודשים הקרובים וזה היה אחד מן הגורמים שתרמו לירידה בציפיות האינפלציה הנגזרות לאורך העקום כולו. בסוף השבוע הקרוב צפוי להתפרסם, בישראל, מדד המחירים לצרכן לחודש יוני הצפוי להצביע על עלייה נוספת בסביבת האינפלציה בשנה האחרונה לכיוון רמה של 4.50%.

מהלך העלייה בתשואות מראשית השנה הביא להשתטחות משמעותית בעקום השקלי הלא צמוד ועקום ריביות ה- IRS השתטח כמעט לחלוטין בטווח הקצר – בינוני. אנו סבורים כי פוטנציאל ההשתטחות של העקום השקלי הולך ומתקרב למיצוי, כאשר התלילות בטווח של 2 – 10 שנים צפויה להתייצב סביב רמה של 55- 65 נ"ב.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש