קרדיט: depositphotos

חדשות טובות

”עסקה בארנק דיגיטלי היא התשלום הצומח בישראל”

ההוצאות בארנקים דיגיטליים הסתכמו במאי ב-1.147 מיליארד ₪ - גידול של יותר מ-10 לעומת חודש אפריל. ההוצאות בארנקים דיגיטליים מהוות כבר 7.5% מסך ההוצאות בעסקאות פיזיות

אלירן מדר 19/06/2022 09:39

א+א- 1

מנתוני חברת שב"א (שירותי בנק אוטומטיים), המנהלת את מערכת התשלומים הלאומית בכרטיסי אשראי בישראל, עולה כי השימוש והרכישות דרך ארנקים דיגיטליים המשיכו לצמוח גם בחודש מאי והסתכמו ב-1.147 מיליארד ₪, נתון המשקף עליה של 10.1% לעומת חודש אפריל. מאז כניסת הארנק הדיגיטלי Google Pay, בדצמבר 2021, צמחו ההוצאות של הישראלים בארנקים דיגיטליים בשיעור של 93.6%.

בחברת שב"א מצביעים על כך שהנתח של ההוצאות באמצעות ארנקים דיגיטליים בעסקאות פיזיות (רכישות בבתי העסק עצמם) הגיע במהלך מאי לשיעור של 7.5%. עוד מדגישים בשב"א כי למרות שבמהלך מאי נרשמה ירידה של 5.4% בהיקף ההוצאות בעסקאות פיזיות, דווקא הרכישות באמצעות ארנקים דיגיטליים צמחו בסכום של כ-113 מיליון ₪. סך ההוצאות בעסקאות פיזיות עמד על סכום של 15.419 מיליארד ₪.

על פי נתוני שב"א, נמשך במאי הגידול השימוש של הציבור הישראלי בעסקאות חכמות. סך ההוצאות בעסקאות באמצעות מערכת ה-EMV הגיעו לשיא והסתכמו ב-26.233 מיליארד ₪ מתוך סך הוצאות של 37.049 מיליארד ₪. מדובר בעליה של 3.5% בסך ההוצאות באמצעות מערכת ה-EMV לעומת חודש אפריל. עוד עולה מנתוני שב"א כי בחודש מאי היקף חדירת מסופי ה-EMV לבתי העסק בישראל המשיך לעמוד על 80%.

מנכ״ל שב״א, איתן לב טוב: ״הארנקים הדיגיטליים מהווים את סוג התשלומים הצומח ביותר בישראל במהלך השנה האחרונה. כסטארט-אפ ניישן אנו רואים מהנתונים שהציבור הישראלי היה צמא לכניסת הטכנולוגיה המתקדמת לעולם התשלומים ומחודש לחודש קיים גידול משמעותי בהיקפי הרכישות באמצעות טלפונים ניידים ושעונים חכמים״.

 1. מניות בכתבה
 2. שירותי בנק אוטו

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  מדהים שמדינת הסטארטאפ

  מפגרת כל כך בנושא התשלומים, בעולם המערבי כבר שכחו מזה מזומן...מעניין אם זה קשור לקרטל הבנקים פה... מצד שני רואים שאי אפשר לעצור את הקידמה וגם בנושא זה אנחנו מצטרפים לעולם, פשוט צריך לחכות שכל אחד יגזור את הקופון. בקרוב גם הקריפטו נכנס לבנקים.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ליטל ג'ון 19/06/2022 09:43