קרדיט: depositphotos

ריבית

מגמה מעורבת נרשמה השבוע בשוק האג”ח הממשלתי

צמודי המדד רשמו עליות שערים וירידת תשואות לאורך העקום כולו לעומת מגמה הפוכה בשקלים הלא צמודים של ירידות מחירים ועליית תשואות לאורך העקום כולו

חדשות ספונסר 06/06/2022 08:40

א+א-

מגמה מעורבת נרשמה השבוע בשוק האג"ח הממשלתי. צמודי המדד רשמו עליות שערים וירידת תשואות לאורך העקום כולו לעומת מגמה הפוכה בשקלים הלא צמודים של ירידות מחירים ועליית תשואות לאורך העקום כולו. כתוצאה מכך שבו ועלו ציפיות האינפלציה לאורך העקום כולו.

מגמה מעורבת נרשמה במהלך שבוע המסחר האחרון בשוק האג"ח הממשלתי. צמודי המדד חזרו להיסחר במגמה חיובית לאחר מספר שבועות של ירידות מחירים לעומת ירידות שערים בשקלים הלא צמודים. בסיכום שבועי רשמו צמודי המדד הממשלתיים עליות שערים ממוצעות של 0.80% לעומת ירידות שערים של כ – 1.50% בממוצע בשקלים הלא צמודים. ירידת התשואות בצמודי המדד נרשמה בעיקר בחלק הקצר – בינוני של העקום על רקע המשך העלייה במחירי האנרגיה בעולם והחשש כי סביבת האינפלציה צפויה להמשיך ולעלות בחודשים הקרובים. השקלים הלא צמודים רשמו עליית תשואות לאורך העקום כולו של 15 – 20 נ"ב בממוצע.

עליית התשואות הלא צמודות נרשמה למרות ירידת תשואות בארה"ב בדגש על החלק הבינוני – ארוך של העקום. בשבועות האחרונים ירד המתאם בין התשואות השקליות לתשואות הדולריות אולם נראה כי בטווח הבינוני צפוי המתאם לחזור ואז סביר שנראה פתיחה מחודשת בפערי התשואה השליליים בין הריביות השקליות לאלו הדולריות המקבילות. פער התשואה השלילי בטווח של 10 שנים ירד עד לרמה של כ - 15 נ"ב ופער זה נע מתחילת השנה בטווח של 0-50 נ"ב.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה