איל בן סימון, מנכ"ל הפניקס קרדיט: ענבל מרמרי

דוחות כספיים

הפניקס מסכמת רבעון עם רווח כולל של 352 מיליון ש”ח, המשקף תשואה להון של 15.5%

סכום הנכסים המנוהלים בקבוצה נכון לסוף הרבעון, עומד על 370 מיליארד ש"ח, ביחס ל 369 מיליארד ש"ח בסוף 2021, נתון אשר לדברי החברה משקף צמיחה בגיוסים, שעלתה על הירידות בשוקי ההון

מערכת ספונסר 31/05/2022 12:30

א+א-

קבוצת הפניקס מסכמת את הרבעון הראשון של השנה עם רווח כולל של 352 מיליון ש"ח, המשקף תשואה להון של 15.5%. ההון העצמי בסוף הרבעון עמד על 9.5 מיליארד ש"ח, לאחר חלוקת דיבידנד בסך 421 מיליון ש"ח (בגין רווחי 2021), וביצוע רכישה עצמית בהיקף של 56 מיליון שקל.

סכום הנכסים המנוהלים בקבוצה נכון לסוף הרבעון, עומד על 370 מיליארד ש"ח, ביחס ל 369 מיליארד ש"ח
בסוף 2021, נתון אשר לדברי החברה משקף צמיחה בגיוסים, שעלתה על הירידות בשוקי ההון.

סך הפרמיות ודמי הגמולים ברבעון הראשון 2022 הינו 9 מיליארד ש"ח, המשקף צמיחה של כ-53% ביחס לרבעון ראשון 2021.

החברה מדגישה כי "הרבעון הראשון התאפיין בתנודתיות גבוהה בשוק ההון, שבאה לידי ביטוי בעיקר בירידות בתשואות השוק ובעליית הריבית. קבוצת הפניקס בניהול השקעות מותאם לתנודות בשוק, הצליחה לייצר רווח חיובי אשר נובע מבניית תשתית השקעתית תוך ניהול סיכונים אחראי בתקופה מאתגרת זו".

הקבוצה רשמה רווח לפני מס בסך 529 מיליון ש"ח, כ - 400 מיליון ש"ח מפעילות הביטוח וכ - 130 מיליון ש"ח מפעילויות גמל ופנסיה, סוכנויות ביטוח, שירותים פיננסים ואשראי.

הקבוצה תפרסם דוח ESG מלא ראשון, בחודש הבא.

אייל בן סימון, מנכ"ל הקבוצה: "הרווח הכולל והתשואה על ההון עליהם אנו מדווחים הרבעון הינם תוצאה של שינויים מבניים ועסקיים שביצענו ואשר משפרים מאוד את האופטימיזציה של ההון, ומעידים על בקרה הדוקה ומוקפדת ועמידה במדדי היעילות של כל אחת מפעילויות הקבוצה. הפניקס משקיעה רבות בכדי לבסס את הקשר עם לקוחות הקבוצה ולהגדיל את מעגל הלקוחות החדשים בכל תחומי הפעילות.

הפניקס נערכה מראש לתנאי המאקרו הנוכחיים. במבט קדימה ועל רקע הכלכלה הישראלית החזקה, אנו ערוכים היטב לניצול ההזדמנויות שתקופה זו מביאה עמה.

הפניקס תחלק השנה, פעמיים, דיבידנד לבעלי המניות, ותפריד לראשונה את תכנית הרכישה העצמית מהדיבידנד במזומן שיחולק על בסיס 30% מהרווח הכולל".

  1. מניות בכתבה
  2. הפניקס

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה