קרדיט: יח"צ

דוחות כספיים

דוחות אנלייט לא מצליחים להסביר את שווי החברה המנופח

החברה הפועלות במגזר האנרגיה בישראל ואירופה כאשר אנרגיה כרגע באירופה היא המוצר הנדרש ביותר ועדיין לא נראה שינוי מהותי ברווחי החברה מפעילות שוטפת, הכנסות מנגזרים זוהי חרב פיפיות

אלירן מדר 25/05/2022 10:52

א+א- 1

תוצאות :Non Gaap הכנסות החברה גדלו בכ-49% ל-131 מיליון ש"ח, ה-FFO גדל ב-59% ל-73 מיליון ש"ח

תוצאות IFRS: הכנסות החברה גדלו ב-60% ל-112 מיליון ₪

תחזית לשנת 2022: החברה מאשררת את התחזיות לשנת 2022 וצופה הכנסות Non Gaap בהיקף של 610-640 מיליון ש"ח

צמיחה גבוהה בטווח הקצר: צפי להספק מניב של 2 גיגה וואט עד שנת 2023 שצפוי לייצר הכנסות בקצב שנתי של כ-1.2 מיליארד ₪

פוטנציאל להכנסות עודפות מחשיפת החברה למחירי החשמל באירופה:פרויקטGecama בספרד צפוי להתחבר ברבעון השלישי השנה.הפרויקט חשוף למחירי החשמל הגבוהים בספרד ועשוי להניב Upside בשורת ההכנסות בהיקף של 140 מיליון ש"ח בשנת 2023.

גלעד יעבץ מנכ"ל אנלייט: "אנו גאים לפתוח את השנה עם צמיחה חזקה בכל הפרמטרים הפיננסים המרכזיים.הפעלת מתקנים חדשים בשבדיה וקוסובו סייעה לנו להגדיל את ההכנסות בכ-50% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ואנו צופים כי מגמה זו תמשך לאור החיבור של פרויקט הרוח עמק הבכא בסיום הרבעון הראשון והחיבור הצפוי של Gecama, פרויקט הרוח הגדול בספרד, ברבעון שלישי השנה.

יש לנו וודאות גבוהה לגבי הצמיחה בטווח הקצר, כאשר עד סוף שנת 2023 נגיע להספק מניב של 2 גיגה וואט שצפוי להניב הכנסות בקצב שנתי של 1.2 מיליארד ש"ח.

סביבת האינפלציה הגבוהה מיטיבה עם הפרויקטים הבשלים שלנו, אשר נהנים מהצמדה למדד המחירים לצרכן או לחלופין נהנים מהמחירים הגבוהים בשווקי החשמל באירופה, ומנגד לפרויקטים שלנו חשיפה נמוכה מאוד לסביבת הריבית לאור מהלכי גידור ריבית שהחברה ביצעה בשנים בהן הריבית הייתה בשפל.

עוד הוסיף יעבץ: "המשבר באירופה משפיע על מחירי החשמל בכל העולם המפותח ואנו רואים צעדים משמעותיים שנעשים על ידי האיחוד האירופי להאצת הפיתוח של אנרגיות מתחדשות, המהוות את הפתרון היחיד בטווח הארוך למשבר האנרגיה באירופה".

 1. מניות בכתבה
 2. אנלייט אנרגיה

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  השקעה באנרגיה ירוקה מהסוג של אנלייט

  ואנרגיקס הינה בעייתית משהו...מהסיבה שאנרגיית השמש והרוח חשופה לחוסר וודאות בעקבות שינויים במזג האויר, ולכן חברות המבקשות לרכוש חשמל ירוק ולהגיע ל 100% אנרגיה ירוקה לא יכולות להסתמך על חברות אלו. לעומת זו אנרגיה גיאותרמית היא יציבה ויכולה לגמרי להחליף את האנרגיה המסורתית וגם עושה זאת בהצלחה. לכן לדעתי ההשקעה הנכונה באנרגיה ירוקה דרך חברה ישראלית היא דרך אורמת
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  adams81 25/05/2022 11:41