המלצות אנליסטים

IBI: עדיין אופטימיים ונותנים תשואת יתר לבזן במחיר 1.6 ש”ח למניה

אלמלא הגידור והשיפוץ היה יכול להיות רבעון מצויין, אבל היה שיפוץ והיה גידור והתוצאות מתחת לציפיות, ב-IBI מכוונים לעתיד אבל הסכם עם איראן וביידן אשר מתחנן לסעודיה, האם המרווחים ישמרו

לירן לובלין - IBI בית השקעות 22/05/2022 14:43

א+א- 5

לפני שנה קשה היה להאמין שרבעון בו בז"ן מציגה EBITDA של 103 מיליון $ ומרווח מנוטרל של 9.3$ לחבית יכול להיות מאכזב אבל לאור הציפיות לתוצאות גבוהות יותר ברבעון הראשון וההשפעות הדרמטיות של הגידורים על הצפי לרבעון השני האכזבה בהחלט מובנת.בראיה קדימה אנחנו עדיין מעריכים כי בז"ן תציג את אחת השנים הטובות בתולדותיה וכי מחיר המניה הנוכחי אינו משקף את הפוטנציאל לשנה הקרובה.אנו מעלים את מחיר היעד למניה ל 1.6 ₪ ואת ההמלצה לתשואת יתר.

מגזר הזיקוק – רוח גבית מהמרווחים רוח פנים מהגידורים

במהלך הרבעון הראשון בז"ן נהנתה מסביבת מרווחי ייחוס מרשימים שעמדו על 11$ לחבית אותם היא לא הצליחה לתרגם למרווח גבוהים יותר משתי סיבות עיקריות: האחת, טיפולים תקופתיים במתקן ה- FCC שגרעו שני 2$ מהמרווח והשנייה, גידורים שביצעה החברה ברמות מרווח נמוכות יותר (8$) שגרעו 2$ נוספים.הגילוי שניתן בדוחות באשר להיקף הגידורים ולרמות המרווח בהן הם בוצעו הפתיע את השוק ומעבר להשפעה על תוצאות הרבעון הראשון הביא גם לריסון הציפיות ששררו לקראת תוצאות הרבעון השני בו המרווחים הממוצעים עומדים נכון להיום על 25$ דולר לחבית.

מגזר הפולימרים – השיפוץ נגמר והתוצאות צפויות לחזור לרמות נורמטיביות

מגזר הפולימרים שהיה הקטר של בזן במהלך השנתיים האחרונות הציג תוצאות סולידיות יותר במהלך שני הרבעונים האחרונים וזאת ברקע לשיפוץ במתקני כאו"ל.במהלך חודש אפריל הסתיים השיפוץ שגרע כ – 33 מיליון דולר מה-EBITDA של המגזר.הרבעון השני מתאפיין בהתכווצות של מרווחי הפולימרים בעיקר נוכח העלייה במחיר הנפטא.

התזרים נפגע כתוצאה מהגידורים והעליה במחירי הנפט

העלייה במרווח במהלך הרבעון הראשון והשני תרמה לתוצאות של בז"ן אך עם זאת בצד התזרים רכישת חומר הגלם במחירים גבוהים יותר מצריכה השקעה בהון חוזר, והעליה במרווחי הזיקוק הביאה את החברה להפקיד בפיקדונות (Margin Calls) סכום שעומד על 255 מיליון דולר.מכאן שעל אף תזרים חזק מפעילות (כלכלי) ברבעון של 60 מיליון דולר החברה מציגה עליה בחוב הפיננסי נטו של 120 מיליון דולר ל- 961 מיליון דולר.

מסקנות והמלצות

בסה"כ בז"ן פותחת את השנה בצורה טובה ביחס לשנים קודמות אך על אף זאת התוצאות איכזבו את ציפיות השוק והצפי להמשך חיובי מאוד גם כן.חשוב לציין כי השפעות ה- Margin Calls הן חשבונאיות ויתאפסו לאורך השנה.חרף הגידורים ברמות נמוכות מהמרווחים השוררים כיום בשוק אנו סבורים כי הסביבה הנוכחית חיובית מאוד לבז"ן ואנו מעלים מחיר היעד למניה ל 1.6 ₪ בהמלצת תשואת יתר.

 1. מניות בכתבה
 2. בזן

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

5 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  בטח לקחו את הדיוידנד ועכשו רוצים למ

  ועכשו רוצים למכור חבילות
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  רוני.1 22/05/2022 18:37

 2. 2
  לומדים לאמץ קריאה ביקורתית ומעבר

  לזה - אין תחליף לקריאת דוחות והבנת העסק!!! אין!
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  eldanrznfld 22/05/2022 14:56

 3. 3
  אותי לימדו בשוק ההון שצריך לפרק

  את המילה אנליסטים ל-2: אנא ליסטים - מניח שאתה כבר מבין לבד את המשמעות |1|
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  באפט2021 22/05/2022 14:53

 4. 4
  "מניית בזן צפויה להציף ערך משמעותי"

  מצורף קישור.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  eldanrznfld 22/05/2022 14:50

 5. 5
  יעד צנוע |16|

  אבל טוב לראות שהאנליסטים רואים את מה שאני רואה וקצת מעבר לרבעון הנוכחי והיוצא דופן.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  eldanrznfld 22/05/2022 14:48