קאר שולץ, נשיא ומנכל טבע קרדיט: יחצ

דוחות כספיים

דוח חלש לטבע - התרופות החדשות לא מספקות את הסחורה

חברת טבע מדווחת על רבעון מאכזב עם ירידה בהכנסות, כאשר התרופות AJOVY ו - AUSTEDO עולות באחוזים נמוכים לעומת ירידה של 48% במכירות הקופקסון, הסדרי החברה המשפטיים מעל 1.1 מיליארד ד’

אלירן מדר 03/05/2022 14:30

א+א-

חברת טבע מדווחת על הרבעון הראשון והוא נראה קודר מאוד, החברה מאבדת את הכיוון עם ירידה בהכנסות מול רבעון מקביל, התרופות החדשות של החברה לא מצליחות אפילו להתקרב לתקופות הטובות של הקופקסון שמתרסק כ-50% מטה במכירות עקב התחרות.

בשורה העליונה החברה מדווחת על ירידה בהכנסות ל- 3.6 מיליארד דולר, שאר סעיפי החברה די דומים כאשר הבעיות המשפטיות של טבע מדאיגות והסתכמו במעל ל- 1.1 מיליארד דולר, מדובר בהסדרי האופיודים, הפרשה הולכת ללוות את החברה לזמן ארוך עקב כך שהחברה מציעה פיצוי כספי וכן תרופתי לזמן ארוך למדינות מסוימות בארה"ב.

מלבד הבעיה לעיל, הבעיה הגדולה יותר היא שהתרופות החדשות אשר החלו להימכר לא מספקות את הסחורה, החברה מציגה ירידה ניכרת במכירות כאשר התרופות החדות עם גידולים מינוריים אשר פוגעים בהכנסות.

החברה מסיימת את הרבעון עם הפסד של כ- מיליארד דולר, אשר לא מתבטא בתחזית עקב כך שזהו אירוע חד פעמי אשר לפי הכללים מדלגים עליו כי איננו מתמשך אך ככול הנראה הוא יתמשך לזמן ארוך מאוד, החברה נמצאת במקום לא טוב ופרשת האופיודים רק מרחיקה אותה מחוף מבטחים.

  1. מניות בכתבה
  2. טבע

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה