המלצות אנליסטים

תשואת שוק בלבד לויקטורי עם יעד של 66 ש”ח למניה

גודש בשטחי מסחר של רשתות שיווק המזון במרכזי הערים לצד מחסור בעובדים בסקטור ימתנו את קצב פתיחת סניפי "ויקטורי CITY"

שירה אחיעז 30/03/2022 12:39

א+א-

ויקטורי פרסמה אתמול דוח חלש ונמוך מהצפי, עם ירידה בשורת ההכנסות, יציבות במרווח הגולמי ושחיקה במשמעותית במרווח התפעולי.

 

ההכנסות ירדו בכ-9% ברבעון הרביעי (מתחת לצפי) לאור נתוני השוואה חזקים בחסות הקורונה שהובילו לירידה של 9.4% ב-SSS. כמו כן, סגירת שני סניפים (חיפה ורמלה) במהלך השנה האחרונה העיבו על הצמיחה.

 

מנגד, פתיחת הסניף באשדוד ברבעון הקודם קיזזה להערכתנו חלק מהירידה.

 

מדובר בירידה בפרמטר ה-SSS הדומה לזו שהציגו המתחרות טיב טעם, שופרסל ויוחננוף וגבוהה מנתון זה אצל רשת רמי לוי שפרסמה הבוקר את התוצאות.

 

בתוך כך נציין כי לפי עיבודי IBI לנתוני סטורנקסט, נרשמה ירידה של 4.5% בשוק מוצרי הצריכה בישראל ברבעון הרביעי (לעומת המקביל).

 

בעוד שהמרווח הגולמי נותר לל״ש ברמה של 25.4% (בצפי) השחיקה בנתוני ה-SSS הובילה לירידה חדה במרווח התפעולי שהסתכם בכ-3% (מתחת לצפי, לעומת 4.3% במקביל ו-4.1% בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה).

 

אמנם הערכנו ירידה ברווחיות התפעולית לרמה של 3.9%, אך הירידה שנרשמה היא משמעותית עמוקה יותר, בעיקר לאור הירידה הגבוהה מהצפי שלנו בנתוני ה-SSS.

 

נזכיר כי ברבעון המקביל נרשמו שני סעיפים חד״פ: הפרשה לתביעות משפטיות בהיקף של 1.6 מיליון ש״ח שנרשמה תחת הוצאות הנהלה וכלליות והוצאה אחרת בהיקף של כמיליון ש״ח על רקע הפסד הון בגין מכירת ציוד ושיפורים במושכר של הסניף שנסגר בחיפה במהלך הרבעון.

 

בסה״כ הציגה ויקטורי רווח נקי של 8.4 מיליון ש״ח ברבעון (לעומת 15.1 מיליון ש״ח במקביל).

להלן עיקרי התוצאות:

 

ומה צפוי בהמשך?

 

במבט קדימה, מדובר בסביבה עסקית פחות נוחה, עם המשך נתוני השוואה חזקים, זאת לצד הערכתנו לעלייה ברמת התחרות, רגישות של הצרכן להעלאות מחיר, שינוי הטון מצד הרשות לתחרות ועלייה בתשומות (דוגמת ארנונה, חשמל ושכ"ע).

 

בשנה הקרובה אנו מעריכים כי ויקטורי תחזור למהלכי התרחבות הרשת, עם הערכתנו לפתיחת 2 סניפים נוספים לצד פתיחתם של 8 סניפי "ויקטורי CITY" בשנה זו, אשר גם יתמכו בתנאי הסחר עם הספקים והמרווח הגולמי.

 

להערכתנו, גודש בשטחי מסחר של רשתות שיווק המזון במרכזי הערים לצד מחסור בעובדים בסקטור ימתנו את קצב פתיחת סניפי "ויקטורי CITY", זאת לצד השלב הראשוני של התוכנית לקחו בחשבון פתיחת סניפים נמוכה משמעותית מתכניות העבודה של החברה.

 

כמו כן, אנו מעריכים שחיקה במרווח התפעולי בשנת 2022 לאור העלייה בתשומות כאמור לצד עלויות בגין פתיחת סניפים חדשים.

 

לאחר עדכון התוצאות לרבעון הרביעי של השנה מודל הערכת השווי שלנו גוזר מחיר יעד של 66 ₪ למניה, ממשיכים להמליץ בהמלצת תשואת שוק.

  1. מניות בכתבה
  2. ויקטורי

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה