המלצות אנליסטים

IBI : נותרים בתשואת יתר על פרטנר ב-27 ש”ח למניה

לאחר הדוחות הכספיים IBI מנתחים את הנקודות העיקריות שעולות מן הדוח

לירן לובלין - IBI בית השקעות 28/02/2022 15:16

א+א-

בטווח הארוך יותר אנו סבורים כי נתח השוק המתרחב של פרטנר בסיבים בשילוב עם המגמה להעלאת מחירים לקראת הדור ה-5 בסלולר יתמכו בשיפור משמעותי בתוצאות.

 

אנו שומרים על המלצת תשואת יתר במחיר יעד של 27 ₪ למניה.

 

 

פרטנר פרסמה הבוקר את הדו"ח הכספי לרבעון הרביעי של 2021 ולשנה כולה הדו"ח היה טוב מאוד ונרשמו בו מספר אירועים נקודתיים ששוה לשים אליהם לב. הדו"ח הצביע המשך עליה בהיקף המנויים ויציבות בהכנסה הממוצעת למשתמש. במקביל רשמה עליה בשיעור הנטישה שמקורה בלקוחות משרד החינוך איתם חודש ההסכם לתקופה נוספת. המגזר הקווי ממשיך במגמת השיפור ופיצה על הירידה שנרשמה ב-EBITDA של מגזר הסלולר.

 

להלן המספרים העיקריים:

ההכנסה הממוצעת למשתמש (ARPU) עמדה על 48 ₪, בדומה לרבעון הקודם וזאת על אף השפעה של נגיף הקורונה על ההכנות משירותי נדידה ומחיר החבילות הנמוכים למשרד החינוך.

מספר המנויים עלה ברבעון ב- 22,000 מנויים וזאת בנטרול חבילות דאטה וחבילות דקות שיחה שסופקו לתלמידים על ידי משרד החינוך כחלק מתכנית לטיפול במשבר הקורונה עם תקופה מוגבלת של 12 חודשים. שיעורי הנטישה (בנטרול משרד החינוך) המשיכו לשמור על רמות נמוכות ועמדו על 7.3%.

ההכנסות משירותי סלולר עמדו על 431 מיליון ₪, ירידה של 4 מיליון ₪ ביחס לרבעון קודם ועליה של 15 מיליון ₪ ביחס למקביל.

ההכנסות ממכירות ציוד עלו ברבעון ועמדו על 178 מיליון ש"ח ושיעורי הרווחיות עמדו על כ-19%.

ההכנסות משירותים במגזר הנייח עמדו על 274 מיליון ₪ וה-EBITDA למגזר עמד על 88 מיליון ₪ אל מול 65 מיליון ₪ ברבעון המקביל שיפור של 35% בעיקר נוכח העלאת מחירי הטלויזיה והיקפי ההתרחבות של הסיבים האופטיים של פרטנר חלף השוק הסיטונאי.

הרווח התפעולי עמד ברבעון על 56 מיליון ₪ וה EBITDA לרבעון על 250 מיליון ₪ (218 מיליון בנטרול IFRS-16) הצמיחה ברווח התפעולי ב-EBITDA הם תוצר ישיר של הירידה בהוצאות התפעוליות והירידה בהוצאות שוק סיטונאי.

היקף ההשקעות ברבעון עמד על 212 בהתאם להערכות החברה על האצת ההשקעה בתחום הסיבים.

ההכנסות ממסים עמדו ברבעון על 35 מיליון ₪ וזאת בגין חתימה על הסכם שומות מס לשנים 2016-2019

בשורת התחתונה רשמה החברה רווח של 77 מיליון ₪.

תזרים המזומנים לפני ריבית עמד על -79 מיליון ₪ וכלל הוצאות חד פעמיות בגין הקדמת אגרות תדרים בהיקף של 55 מיליון ₪ ותשלום שנתי עבור הקרן לתמרוץ פריסת הסיבים בפריפריה.

 

משקי הבית בבניינים המחוברים לפייבר הגיעו ל 700 אלף (לעומת 660 אלף ברבעון קודם) מהם מחוברים כ-225 אלף מנויים. הצמיחה המואצת נמשכת בעיקר נוכח הכניסה של בזק לשוק והרצון של החברה לבצר את הראשוניות שלה בשוק כל עוד ניתן.

פרטנר TV נכון למועד הדוח נמצאת ב 226 אלף בתים הבלימה בצמיחה בטלוויזיה נובעת מנסיונות השיקום של מיזם הטלויזיה המתבטאת בטיוב הלקוחות והעלאת המחירים.

 

במבט קדימה מעריכה הנהלת החברה כי לאור השיפור במצב הטיסות הבינלאומיות משיך ההתאוששות של ההכנסות משירותי נדידה. לגבי ההשקעות בסיבים מעריכה החברה כי כי היקף ה-CAPEX בשנת 2022 יעלה ביחס ל -2021 בהיקף של כ-100 מיליון ₪ נוספים וההאצה בהשקעות תבלם בסוף השנה. התוצאה של הבלימה צפויה להיות השפעה חיובית וישירה על התזרים של החברה בשנת 2023.

בטווח הארוך יותר אנו סבורים כי נתח השוק המתרחב של פרטנר בסיבים בשילוב עם המגמה להעלאת מחירים לקראת הדור ה-5 בסלולר יתמכו בשיפור משמעותי בתוצאות.

 

אנו שומרים על המלצת תשואת יתר במחיר יעד של 27 ₪ למניה.

  1. מניות בכתבה
  2. פרטנר

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה