קרדיט: depositphotos

דיווח שוטף

המדדים בארה”ב יורדים כ- 1.5%

מיקרוסופט רוכשת את חברת הגיימינג אקטיויז’ן ATVI בכ- 70 מיליארד דולר שמזנקת 30%, תשואות האג"ח עולות ומדאיגות את המשקיעים, עונת הדוחות החלה ברגל שמאל

דובי קורן 18/01/2022 16:51

א+א-

בורסות ארה"ב צפויות לפתוח את שבוע המסחר באיחור של יום לרגל יום מרטין לות’ר קינג שחל אתמול. החוזים העתידיים נסחרים בירידות שערים של כ 1% בממוצע על רקע העלייה בתשואות לאגרות החוב ל 10 שנים מעל 1.8%. הלחץ על החוב משפיע בעיקר על מניות הטכנולוגיה ומדד הנאסד"ק שנחלש 1.3% בטרום מסחר והוא מגיע בעקבות לחצי האינפלציה שממשיכים לשבור שיאים של מספר עשורים כמו גם הצפי להעלאות ריבית שייתכן שיהיו מהירות וחדות יותר.

עונת הדוחות החלה שבוע שעבר עם דוחות הבנקים אכזבו את השוק ושלחו את סקטור הפיננסים לירידות של אחוז ביום שישי האחרון. לפני המסחר פרסם גלדמן זאקס את תוצאותיו לרבעון האחרון של השנה ומחר יפרסם בנק אוף אמריקה. לאחר המסחר היום יפרסמו חברה התעבורה JB האנט ואינטרקטיב ברוקרס.

באירופה הבורסות מגמה שלילית, הדקס יורדת 0.9%, הקאק נחלש ב 0.8 ולונדון יורדת 0.5%. באסיה ננעלו המדדים במגמה מעורבת עם נטייה לירידות, הניקיי נחלש ב 0.3%, שנחאי עלתה 0.8% והונג קונג ירדה 0.4%.

חבית נפט מסוג לייט קרוד ממשיכה לטוס ועומדת על מחיר של 85 דולר. מחיר אונקיית זהב נסחרת ביציבות סביב 1,812 דולר ומחיר הביטקוין מאבד גובה לברמה של 41,550 דולר.

מניות בכותרות:

אקטיויזן (ATVI) ממריאה 37% על רקע דיווח שמיקרוסופט הגישה הצעה לרכישת בחברה.

גלדמן זאקס (GS) צוללת 4.5% במסחר המוקדם לאחר דוחות שפספסו בתחזית הרווח אך עקפו בשורת ההכנסות.

גאפ (GPS) צוללת 6% במסחר המוקדם לאחר שמורגן סטנלי מוריד המלצה למניה ממשקל שוק למשקל חסר בעקבות צפי לירידה במרווחים.

סיטריקס סיסטמס (CTXS) עולה 35% במסחר המוקדם לאחר דיווח בסוכנות בלומברג כי אליוט ניהול השקעות ויסטה אקוויטי פרטנרס במגעים מתקדמים לרכוש את חברת התוכנה.

עליבאבא (BABA) יורדת מעל 4% במסחר המוקדם לאחר דיווח של סוכנות הידיעות רויטרס כי ממשל ביידן בוחן את רמת הסיכון לביטחון לאומי בשימוש ביחידת הענן של החברה. הבדיקה תעשה בעיקר ברמת האבטחה באחסון של לקוחות אמריקאים.

יוניליוור (UL) משלימה ארביטרז’ במסחר המוקדם ויורדת 10% בעקבות הצעתה לרכישת יחידת בריאות הצרכנים של גלאקסו סמית קליין. זוהי הצעת רכש שלישית במספר לרכישת היחידה של גלאקסו שכולן נדחו בעקבות הערכת חסר על פי גלאקסו.

פלוטון (PTON) – החברה הודיעה על תחילת גביה של תשלום עבור התקנה ומשלוח של האופניים וההליכונים שלה החל מ 31 בינואר. שירותים אלה היו כלולים בעבר במחיר המוצר. עלות התקנה תעמוד על 350 דולר עבור אופניים והליכון כל אחד בנפרד. מניות החברה יורדות 2% וירידה של 80% משיאה בתחילת 2021.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה