קרדיט: depositphotos/kaowenhua

דיווח שוטף

פתיחה חיובית בארה”ב

מדד האס אנד פי 500 עולה כחצי אחוז, אירופה עולה קלות, מדד המחירים לצרכן יפורסם וצפוי להיות גבוה גם בחודש דצמבר, הדולר 3.1 ש"ח

דובי קורן 12/01/2022 16:48

א+א-

בורסות ארה"ב צפויות לפתוח את יום המסחר בעליות שערים של עד 0.3% במדדים המובילים. אמש נעלו המדדים את המסחר בעליות שערים כשמדד האס אנד פי 500 קוטע רצף שלילי בן 5 ימי מסחר. מדד הנאסד"ק התחזק ב 1.4% ומדד הדאו עלה ב 0.5%. מדד המחירים לצרכן יתפרסם כשעה לפני הפתיחה ואמור להיות גבוה עם קצת אינפלציה שנתי אפילו גבוהה מנובמבר האחרון שעמד של 6.8%. הבנק המרכזי ממשיך לאותת על הידוק התמיכה בשווקים וברצון לרסן את האינפלציה שמתחילה להדאיג את בכירי המערכת הבנקאית.

בגזרת הקורונה מדענים מתחילים לראות תחילת דעיכה של הוריאנט החדש והמדבק בבריטניה עם ירידה ב7 הימים האחרונים בכמות הנדבקים ביחס לשיאים שנרשמו לפני שבוע. בארה"ב בנשיא ביידן דורש עוד בדיקות בבית הספר בשביל לא להגיע למצב של סגירה ולמידה מרחוק.

באירופה עליות שערים, הדקס וקאק עולים בשיעור של 0.3%, הפוטסי הבריטי מתחזק ב 0.7%. אסיה ננעלה במגמה חיובית, הנייקיי היפני עלה 1.9%, שנחאי 0.8% והונג קונג זינקה 2.8%..

חבית נפט מסוג לייט קרוד ממשיכה להמריא, עולה עוד 0.5% לרמה של 81.8 דולר לחבית. מחיר אונקיית זהב עומד על 1,819 דולר. מחיר הביטקווין עולה קלות לרמה של 43,267 דולר.

מניות בכותרות:

דורדאש (DASH) עולה 2% במסחר המוקדם לאחר שקבלה העלאת המלצה לתשואת יתר מתשואת שוק מאברקור.

דידי גלובל (DIDI) עולה 5% במסחר המוקדם לאחר דיווח על הנפקתה בבורסה של הונג קונג ככל הנראה ברבעון השני של השנה. החברה ממשיכה בתהליך המחיקה שלה מהבורסה של ניו יורק לאחר שהונפקה שנה שעברה והסבה הפסדים גדולים למשקיעים.

פיליפס (PHG) יורדת 15% במסחר המקודם ובמהלך המסחר בהולנד בעקבות צלילה של 40% ברווח הנקי ברבעון האחרון של השנה. החברה נפגעה בתחום טכנולוגיית הבריאות בשל מחסור ברכיבים וריקול במכונות ההנשמה מתוצרתה.

ביוג’ן (BIIB) יורדת מעל 8% במסחר המוקדם לאחר שחברת הביטוח מדיקייר הסכימה לכיסוי חלקי לתרופת הלצהיימר של החברה. החברה תכסה חולים שלהם תסמיני אלצהיימר בשלב מוקדם וכלה שנרשמו לניסויים הקליניים.

דיש נטוורקס (ACI) החברה שוב נמצאת בשיחות למיזוג עם דיירקט TV כך על פי היתון ניו יורק פוסט. חברת הטלוויזיה בלווין קיימה שיחות כאלה לסירוגים ב 20 השנים האחרונות אך הפעם נראה שהם כן יכולים להבשיל שכן בעל מניות מיעוט בדיש נטוורקס TPG קפיטל רוצה במיזוג זה. המניה עולה 4% במסחר המוקדם.

קרוקס (CROX) עולה קלות במסחר המוקדם לאחר שפייפר סנדלר בחר בחברה כ"טופ פיק" לשנת 2022 בשל גידול מרשים של מכירות שעתיד להגיע בשנים הקרובות.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה