רן צרור, מנכ"ל שור-טק קרדיט: טל כהן

דיווח שוטף

שור-טק השקעות מממשת מחצית מאחזקותיה בחברת Vesttoo תמורת כ-7 מיליון דולר

המכירה נעשתה במחיר גבוה יותר מפי 6 ממחיר רכישת המניות באפריל 2021, שור-טק נותרה עם כמחצית ההחזקה במניות ב-Vesttoo בדילול מלא

חדשות ספונסר 03/01/2022 08:35

א+א-

שור-טק השקעות מדווחת על מהלך משמעותי, לפיו השלימה מכירת מחצית מאחזקותיה בחברת הפורטפוליו שלה, Vesttoo, לצד שלישי בלתי קשור תמורת כ-7 מיליון דולר, מחיר המכירה גבוה ביותר מפי 6 מהמחיר בו נרכשו המניות באפריל 2021. שור-טק קיבלה הצעה למכור את מלוא אחזקותיה ב-Vesttoo לפי מפתח מחיר זהה, משמע הייתה יכולה "להיפגש" עם כ-14 מיליון דולר, אולם החליטה למכור רק מחצית מאחזקותיה מתוך אמונה בהמשך הצלחתה של Vesttoo.

Vesttoo פיתחה טכנולוגיה המאפשרת לחברות ביטוח ומבטחי משנה להעביר את סיכוני הביטוח שלהן אל שוק ההון באמצעות שימוש במכשירים פיננסיים לשם השקעה. החברה הוקמה באמצע 2018 ע"י 3 מייסדים: יניב ברטלה (מנכ"ל), אלון ליפשיץ (סמנכ"ל מוצרים ראשי) ובן ציקל (סמנכ"ל טכנולוגיות ראשי).

בחודש נובמבר האחרון השלימה Vesttoo סבב גיוס B במסגרתו גייסה 15 מיליון דולר לפי שווי של כ-300 מיליון דולר אחרי הכסף בדילול מלא. שור-טק השקיעה לראשונה ב-Vesttoo לפני כ-8 חודשים סך של 2 מיליון דולר לפי שווי של כ-20 מיליון דולר "לפני הכסף". כך שההשקעה ב-Vesttoo משקפת עבור שור-טק רווח "על הנייר" של פי 8 מהשקעתה וזאת תוך פחות משנה - דהיינו הצפת ערך משמעותית שמעידה על יכולתה של השותפות לזהות את החברות הנכונות להשקעה.

אודות Vesttoo

החברה פיתחה טכנולוגיה בתחום ניהול סיכונים, המאפשרת לחברות ביטוח ומבטחי משנה להעביר את סיכוני הביטוח שלהן אל שוק ההון באמצעות שימוש במכשירים פיננסיים לשם השקעה. מכשירים אלו נבנים באמצעות שימוש בבינה מלאכותית, שמעריכה את סיכוני חברות הביטוח באופן אובייקטיבי ומאפשרת להן לתמחר את סיכוניהן. המטרה של Vesttoo היא לפתור את בעיית הצורך לרתק הון לפי סוג והיקף הפעילות ובהתאם לדרישות הרגולציה, מגמה שעשויה להתגבר עם כניסה של דירקטיבת solvency II.

  1. מניות בכתבה
  2. שור-טק יהש

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה