שותפות מילניום פוד-טק הובילה סיבוב השקעה של 3.5 מיליון דולר בחברת יופיקס פרוביוטיקה

המודל העסקי של יופיקס מבוסס על מכירת חומר גלם ופיתוח יישומים שונים בקטגוריית תחליפי החלב מן הצומח עבור לקוחות שונים בעולם המזון

מערכת ספונסר 24/11/2021 14:53

א+א-

שותפות המו"פ מילניום פוד-טק הובילה סיבוב השקעה A בהיקף של 3.5 מיליון דולר בחברת יופיקס פרוביוטיקה, העוסקת בפיתוח וייצור של תחליפי חלב מן הצומח. השותפות עצמה השקיעה סכום של 2 מיליון דולר, ויחד עימה השקיעו גם קרן ההון סיכון Big Idea Ventures וחממת דה קיטשן פודטק האב מקבוצת שטראוס, אשר החברה הינה בוגרת שלה, וזרוע ההשקעות של חברת BayWa. משקיעים נוספים בחברה הם זרוע ההשקעות של מולר – מולר ונצ’רס, וענקית המזון הצרפתית בל (Le Groupe Bel), הפועלת גלובאלית בייצור ושיווק גבינות וממרחי גבינה.

BayWa היא קבוצה פעילה ברחבי העולם העוסקת במגוון תחומים ביניהם אנרגיה, חקלאות וחומרי בניין, כמו גם מגזר הפיתוח, חדשנות ודיגיטליזציה. לדברי מנכ"ל BayWa, קלאוס ג’וזף לוץ, "השקעה בפתרונות המתקדמים של מזונות מן הצומח עשירים בחלבון היא אבן דרך אסטרטגית’ הן עבורנו ב-BayWa והן עבור שרשרת המזון כולה. יופיקס פיתחה טכנולוגיה ייחודית בשוק עד היום לייצור תחליפי חלב בריאים וטעימים ללא תוספות וללא פסולת. יחד אנחנו רוצים לענות על הביקוש ההולך וגובר באירופה לתחליפי חלב על בסיס צמחי המיוצרים בר קיימא".

על פי דוחות GFI, כ-40% ממשקי הבית בארה"ב צורכים תחליפי חלב מן הצומח על בסיס קבוע, כאשר מדובר בגודל שוק עולמי של כ - 21.5 מיליארד דולר בשנת 2020, וצפוי לגדול מדי שנה בכ - 11.2%, כך שבשנת 2027 גודל השוק יעמוד על 44.9 מיליארד דולר.

בשנה האחרונה תחום תחליפי החלב תוסס גם בפן הפיננסי, דבר הבא לידי ביטוי במיזוגים, רכישות, הנפקות והשקעות פרטיות גדולות מאוד, כדוגמת חברת OATLY שהונפקה לפני כחודש בנסדאק לפי שווי של 10 מיליארד דולר, וכן, חברת Follow Your Heart שנרכשה בשנת 2020 על ידי דנונה.

המודל העסקי של יופיקס מבוסס על מכירת חומר גלם ופיתוח יישומים שונים בקטגוריית תחליפי החלב מן הצומח עבור לקוחות שונים בעולם המזון, וכן עם שותפים בתחום ה-Private Label, מפעלי מילוי ואריזה של מוצרי מזון (co-packers).

בראש הנהלת החברה עומד המנכ"ל סטיב גרין, שכיהן בעבר כמנכ"ל חברת כרמית ממתקים. לצידו מכהן רונן לביא כמייסד וסמנכ"ל טכנולוגיות ביופיקס.

  1. מניות בכתבה
  2. מילניום פוד-טק

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה