רן צרור, מנכ"ל שור-טק קרדיט: טל כהן

הצפת ערך בשור-טק: השקעתה בחברת Vesttoo עלתה פי 9 תוך 7 חודשים

Vesttoo הודיעה אתמול על השלמת סבב גיוס בהיקף של כ-15 מיליון דולר לפי שווי של 300 מיליון דולר "אחרי הכסף"

חדשות ספונסר 23/11/2021 10:50

א+א-

שבעה חודשים לאחר הנפקתה הראשונית, שור-טק השקעות מציגה הצלחה משמעותית לציבור המשקיעים: חברת הפורטפוליו של השותפות, Vesttoo, השלימה סבב גיוס B במסגרתו גייסה 15 מיליון דולר לפי שווי של כ-300 מיליון דולר "אחרי הכסף", כך לפי הודעת השותפות לבורסה. שור-טק השקיעה לראשונה ב-Vesttoo לפני כ-7 חודשים. סך ההשקעה של השותפות בחברה עמד על 2 מיליון דולר לפי שווי של כ-20 מיליון דולר "לפני הכסף", כך שההשקעה הנוכחית ב-Vesttoo משקפת עבור השותפות רווח "על הנייר" של פי 9 מהשקעתה וזאת תוך פחות משנה - דהיינו הצפת ערך משמעותית שמעידה על יכולתה של השותפות לזהות את החברות הנכונות להשקעה.

את סבב הגיוס הובילו בנק Santander באמצעות זרוע ההשקעות שלו בפינטק וקרן ההון סיכון Mouro Capital. כמו כן, לקחו חלק בגיוס קרן ההון סיכון התאגידית של קבוצת MS&AD insurance. עד כה גייסה Vesttoo 23 מיליון דולר.

שור-טק (SureTech) היא אחת משותפויות המו"פ שהונפקו בשנה האחרונה בבורסה בתל אביב, אבל היא היחידה שייעודה הוא להשקיע אך ורק בטכנולוגיות חדשניות עבור עולמות הביטוח והפיננסים. השותפות, שהשותפים-מייסדים שלה הם עדי צים (בעלי קבוצת עדי אחזקות) ודני נווה, בעל ניסיון של 25 שנה בתפקידי מפתח במגזר הציבורי והעסקי כאחד, גייסה באפריל האחרון 26.2 מיליון שקל.

לאחר ההנפקה, השלימה השותפות 3 השקעות, כשאחת מהן הייתה בחברת Vesttoo שהוקמה באמצע 2018 על ידי 3 מייסדים: יניב ברטלה (מנכ"ל) ואלון ליפשיץ (סמנכ"ל מוצרים ראשי) ובן ציקל (סמנכ"ל טכנולוגיות ראשי). שור-טק השקיעה בחברה 2 מיליון דולר לפי שווי חברה ל- Vesttoo, כאמור לעיל, של 20 מיליון דולר "לפני הכסף".

Vesttoo פיתחה טכנולוגיה בתחום ניהול סיכונים, המאפשרת לחברות ביטוח ומבטחי משנה להעביר את סיכוני הביטוח שלהן אל שוק ההון באמצעות שימוש במכשירים פיננסיים לשם השקעה. מכשירים אלו נבנים באמצעות שימוש בבינה מלאכותית, שמעריכה את סיכוני חברות הביטוח באופן אובייקטיבי ומאפשרת להן לתמחר את סיכוניהן. המטרה של Vesttoo היא לפתור את בעיית הצורך לרתק הון לפי סוג והיקף הפעילות ובהתאם לדרישות הרגולציה, מגמה שעשויה להתגבר עם כניסה של דירקטיבת solvency II.

רן צרור, מנכ"ל שור-טק השקעות: "אני מברך על סבב ההשקעה המשמעותי ב- Vesttoo שמשקף עלית ערך חדה ואקספוננציאלית ביחס להשקעה של שור-טק בחברה. היום כולם מבינים כי שווי ההחזקה של שור-טק בחברה לפי שווי הגיוס הנוכחי, גבוה פי כמה משווי השוק של שור-טק בבורסה. אנחנו שמחים שהאסטרטגיה הסדורה של שור-טק להשקיע בחברות בתמחור אטרקטיבי רגע לפני נקודת הפריצה העסקית מוכיחה את עצמה שוב כשניתן לראות הצפת ערך למשקיענו. אנחנו מקווים כי נראה הצפת ערך נוספת בשאר חברות המטרה שלנו לצד השקעות אטרקטיביות נוספות שנעשה".

  1. מניות בכתבה
  2. שור-טק יהש

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה