קרדיט: depositphotos/k45025

IPO

חברת השקעות הנדל”ן בוליגו גייסה 64 מיליון שקל בהנפקה ראשונית

תחל להיסחר השבוע בבורסה לפי שווי של 320 מיליון שקל; עד היום גייסה החברה 750 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים והשקיעה כ-2.3 מיליארד דולר בכ-100 נכסים בארה"ב

חדשות ספונסר 26/09/2021 09:24

א+א-

חברת השקעות הנדל"ן בארה"ב, בוליגו קפיטל (Buligo Capital) מצטרפת לבורסה הישראלית, לאחר שהשלימה הנפקה ראשונית וגייסה 20 מיליון דולר, לפי שווי של 100 מיליון דולר. ניירות הערך של בוליגו יירשמו למסחר בבורסה לאחר החג, החל מה-30.9.

 

במסגרת השלב המוסדי של הנפקה התקבלו ביקושים של כ-75 מיליון שקל והחברה בחרה לגייס כ-61 מיליון שקל. במסגרת השלב הציבורי התקבלו ביקושים בהיקף של כ-40 מיליון שקל, הגבוהים פי 12 מהסכום שהחברה הציעה. בסיכום השלב המוסדי והציבורי גייסה החברה כ-64 מיליון שקלים.

 

בוליגו קפיטל הוקמה בשנת 2012 והיא מתמחה בעסקאות רכישה, ייזום, השבחה וניהול של נכסי נדל"ן בארה"ב, בדגש על סקטור המולטי-פמילי (כ-70% מהעסקאות), בתי אבות ומרכזים מסחריים. משנת הקמתה החברה גייסה ממשקיעים פרטיים כ-750 מיליון דולר, והייתה מעורבת בהשקעה בכ-100 נכסים, בהיקף השקעה כולל של 2.3 מיליארד דולר.

 

הנפקת החברה תאפשר למשקיעים חשיפה ישירה להשקעה בנדל"ן בארה"ב ולחברה, הפועלת במודל של שותף כללי (General Partner). בוליגו פועלת עם שליטה מלאה לאורך שרשרת הערך בתחום הנדל"ן – החל מאיתור הזדמנויות השקעה, לבדיקת נאותות של הנכס והדיירים, איתור וגיוס משקיעים ועד למימון. לאחר הרכישה, מיישמת החברה אסטרטגיית שיפוץ ומיצוב חדש של הנכסים במטרה להעלות את שכר הדירה, לשפר את היקפי התפוסה וליצור התייעלות תפעולית, על מנת לממש את הנכס בהמשך תוך השאת רווח למשקיעים.

 

היקף הגיוס השנתי של החברה עומד על למעלה מ-150 מיליון דולר. המשקיעים הפרטיים של בוליגו העמידו עד כה הון בהיקף של כ-750 מיליון דולר לעסקאות השונות שביצעה החברה, כאשר הרוב המוחלט של המשקיעים משתתפים במספר פרויקטים לאורך השנים.

 

לצד המשקיעים הפרטיים, בעלי השליטה בחברה השקיעו עד כה כ-36 מיליון דולר בפרויקטים שבניהולה של החברה. לבוליגו משרדים בישראל ובארה"ב והיא פועלת בשיתוף פעולה עם שותפים מקומיים. הכנסות החברה נובעות מעמלות עסקה, דמי ניהול שוטפים ובעיקר דמי הצלחה (Promote) מהפרויקטים אותם היא מנהלת עבור המשקיעים.

 

תמורת הגיוס בהנפקה תשמש את בוליגו להרחבת היקף הפעילות שלה בארה"ב, תוך הגדלת היקפי ההשקעה ומספר הפרויקטים, בדגש על מבני מולטי-פמילי, בתי אבות, מרכזים מסחריים שכונתיים ומבני תעשייה ולוגיסטיקה.

 

מנכ"ל ומייסד בוליגו קפיטל, איתי גורן: "הצלחת הגיוס והביקושים הגבוהים מעידים על האמון של שוק ההון בחזון של בוליגו. תמורת הגיוס והנגישות לשוק ההון תסייע לנו לבצע קפיצת מדרגה בכמות והיקף הפרויקטים שניזום וננהל. בוליגו תבצע השקעות ישירות בנכסים, לצד המשקיעים הקיימים שלה, ותפעל לחיזוק בסיס ההון והפרופיל הפיננסי של החברה".

סמנכ"ל קשרי משקיעים, גיא בן-דרור: "הטרק-רקורד שלנו מעולה, והמשקיעים מצביעים ברגליים. ברב העסקאות שמימשנו התשואה למשקיעים הייתה גבוהה, ולעיתים הרבה יותר גבוהה מהציפיות בהתאם לתכניות העסקיות". 

 

החתמים בהנפקה הם לידר הנפקות ואייפקס חיתום, ויועצי ההנפקה הם עדן עוזרי ורון סבח מפרקטיקת שוקי ההון של Deloitte. עורכי הדין שליוו את ההנפקה הם עמיר צפריר והוד מימון ממשרד גולדפרב זליגמן ורואי החשבון הם איציק מורוביץ וטל קרן-אשכנזי מ-EY.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה