חנן שניידר, מנכל מילניום פוד-טק קרדיט: שלומי הראל

מילניום פוד טק מקימה מרכז יזמות בארה”ב

השותפות תשתף פעולה עם חברת נדל"ן אמריקאית להקמת מרכז יזמות בפילדלפיה; חברת הנדל"ן תקים משרדים שישמשו את חברות הפורטפוליו של השותפות ותסייע להם בכניסה לשוק האמריקאי

חדשות ספונסר 02/09/2021 10:01

א+א-

מילניום פוד-טק חתמה על מזכר הבנות עם חברה אמריקאית להקמת מרכז יזמות בתחום הפוד-טק בארה"ב (Food-Tech Innovation Center).

 

במסגרת מרכז היזמות, שיוקם בעיר פילדלפיה, יוענקו לחברות הפורטפוליו של מילניום פוד-טק משרדים, ושירותי משרד, לוגיסטיקה ואחסון. במקביל החברות תקבלנה תמיכה ועזרה בחדירתן לשוק האמריקאי - שוק שהחל בשנים האחרונות לאמץ בחום פתרונות פוד-טק חדשניים ומכאן חשיבותו המכרעת עבור חברות פוד-טק ישראליות. התמיכה והעזרה יכללו, בין היתר, הפניות לעורכי-דין המתמחים בתחום, עורכי פטנטים, רואי חשבון ונותנים שירותים לוגיסטיים אחרים.

 

הרציונל מאחורי הקמת יזמות זה הוא שכמעט כל תהליך חדירה של חברה צעירה זרה לשוק האמריקאי אינו תמיד קל וחלק, ומרכז יזמות כזה, שמוקם בשותפות עם חברה אמריקאית, יקל על חברות הפוד-טק הצעירות.

 

החברה עמה תקים מילניום פוד-טק את מרכז היזמות היא SkyREM, חברת נדל"ן פרטית, בעלת פורטפוליו נרחב של נכסי נדל"ן מסוגים שונים ברחבי ארה"ב. לחברה יש משרדים בערים פילדלפיה וניו-יורק, והיקף נכסיה עומד על קצת מעל 6 מיליון רגל מעוקב. חלק לא מבוטל מפעילותה של SkyREM הוא בבניית ותפעול מרכזי לוגיסטיקה.

 

מרכז היזמות יוקם על חשבונה של SkyREM באתר השייך לה, שיספק לחברות הפורטפוליו של מילניום פוד-טק את השירותים ללא גביית שכר דירה למשך תקופה של 12 חודשים. כמו כן, בכוונת SkyREM לבחון את האפשרות להשקיע בעצמה בחברות הפורטפוליו של מילניום פוד-טק שישתמשו במרכז היזמות.

 

על ההיקף הגדל של השקעות בתעשיית הפוד-טק ניתן ללמוד מנתוני חברת המחקר העולמית CBinsights לרבעון השני של השנה: למרות שברבעון זה היקף ההשקעות ירד משיא של כל הזמנים אליו נסק ברבעון הראשון (ירידה מ-13.5 מיליארד דולר ל-8.9 מיליארד דולר), מספר העסקאות כן עלה - מ-369 ל-409, כאשר 62% מההשקעות נעשו בשלבי ה-Seed או A (לעומת 46% ברבעון הראשון של השנה).

 

הסקטור המוביל בתוך תעשיית הפוד-טק, שהוא גם הסקטור בו מתמקדת אחת מחברות הפורטפוליו המצליחות של מילניום, הוא תחליפי חלבון. היקף ההשקעות בסקטור זה במחצית הראשונה של השנה היה גדול פי 3.5 מבכל שנת 2020.

 

מילניום פוד-טק, שמנוהלת על ידי חנן שניידר, מתמקדת בחברות שפועלות בתחומים הבאים: תזונה מותאמת אישית, תחליפי חלבון, הפחתת פסולת מזון ושאריות, אריזות חכמות, בינה מלאכותית ורכיבי מזון חדשים. החברה גייסה עד כה לקופתה 94 מיליון שקל. הפורטפוליו של השותפות כולל כרגע 5 חברות: סבוריט שפיתחה מערכת לייצור תחליפי בשר מבוססי רכיבים צמחוניים ונסחרת בבורסה בתל אביב; פיתולון שעוסקת במחקר ופיתוח של צבעי מאכל טבעיים עבור תעשיית המזון; טיפה שעוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של פתרונות אריזה מתכלים המיועדים לשוק האריזות הגמישות; TripleW שהופכת פסולת מזון לביו-פלסטיק מתחדש; ו-יופיקס - פרוביוטיקה שעוסקת בפיתוח, ייצור ומכירה של תחליפי חלב מהצומח.

 

הדו"חות החצי-שנתיים שפרסמה לאחרונה מילניום מראים שנכון לסוף יוני, נותרה לה יתרת מזומן פנויה להשקעה של 40 מיליון שקל, המיועדת בעיקר לביצוע השקעות נוספות. לפני ימים ספורים ובסמוך לפרסום הדו"חות החצי-שנתיים, הודיעה השותפות כי היא פועלת לגיוס הון בדרך של הנפקה פרטית , וכי יש בידיה התחייבויות השקעה בהיקף של 18 מיליון שקל. לדבריה, היא בוחנת הרחבה של היקף הגיוס.

 

  1. מניות בכתבה
  2. מילניום פוד-טק

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה