גיל חכים, מנכ"ל ארמנטה קרדיט: יח"צ

היזם המצליח גיל חכים בדרך לאקזיט הבא?

בהובלתו של היזם המצליח גיל חכים הושגה פריצת דרך שעתידה לשנות את תחום האגרוטק בכלל ואת משק החלב העולמי בפרט

תוכן מקודם 22/08/2021 16:57

א+א- 9

חברת Armenta הצליחה לתת מענה ולשנות את הסטנדרט הטיפולי הרווח כיום ברפתות, על ידי התמקדות בחיזוק בריאות הפרה והיכולת שלה להתמודד עם זיהומים בשיטות חדשניות המבוססות על האפקט הביולוגי של גלים אקוסטיים (- Acoustic Pulse Technology APT), שהוכח כמגביר באופן טבעי את תפוקת החלב ומחזק את בריאות הפרה ללא שימוש בתרופות, כך שהאימפקט של Armenta הוא לא רק קלינית, אלא גם כלכלי, מוסרי ואקולוגי.

 

על החברה

חברת "Armenta" זכתה להכרה בינלאומית בחדשנות.

״בתוך זמן קצר זכינו להכרה בינלאומית.״ ציין גיל חכים (מנכ"ל ויו"ר החברה). ״Armenta  זכתה במענק של 2.5 מיליון דולר מתוכנית הוריזון 2020 של האיחוד האירופאי המהווה את הפלטפורמה הגדולה בעולם למימון מחקר, ניתוח וחדשנות. זהו מענק מאוד תחרותי. 4% בלבד מאלפי החברות שמגישות בקשה כל שנה זוכות בו ו Armenta היא אחת מהן." החזון של ארמנטה עוסק בטיפול בפרות ובשמירה על בריאותן ורווחתן, השילוב של מיקוד בעלייה ברווחת חיי הפרה ביחד עם מניעת התפשטות זנים עמידים לאנטיביוטיקה מהווה אימפקט חשוב שזוהה על ידי הוריזון.

 

צוות מנצח

גיל חכים - בעל עבר מקצועי עשיר וניסיון מוכח בגיוס השקעות מהמגזר הפרטי (אנג’לים, בעלי הון, קרנות הון סיכון וכו’) ומהמגזר הציבורי (נאסד"ק). עד היום גייס מעל 150 מיליון דולר למיזמים שבהם היה שותף. בעל יכולת לזהות מיזמים בשלבים המוקדמים בתחומים שונים במדעי החיים (Medtech, Biotech, Agrotech) עם פוטנציאל גבוה ולפתח עבורם אסטרטגיה צמיחה ותכנית עסקית, ולהביא אותם לשוק תוך יישום הצעדים הדרושים למסחור מוצלח.

 

 

באחד מתפקידיו הקודמים, בחברה המפתחת ומוכרת מכשור רפואי המבוסס על טכנולוגיית גלים אקוסטיים / גלי הלם, שימש גיל חכים כמנהל העסקי של מוצרים חדשים שיתבססו על אותה טכנולוגיה. גלי הלם ידועים בעולם כאחד מהשיטות המובילות לריסוק אבנים בכליות, וכל זאת באופן לא פולשני. אבל נמצא שבעוצמות נמוכות אותם גלים מצליחים לעורר בגוף מנגנוני ריפוי טבעיים. מחקרים הראו שגלים אקוסטיים משפרים את אספקת הדם לאזור המטופל ומעודדים תהליכי ריפוי אנטי דלקתיים ללא שימוש בתרופות.

 

במסגרת תפקידו יזם וקידם פיתוח של מכשור רפואי ייעודי המבוסס על אותה טכנולוגיה לטיפול בדלקות ובמחלות שונות הנגרמות כתוצאה מאספקת דם לקויה. מכשירים אלו משמשים היום לטיפול במקרים של איסכמיה של שריר הלב, ריפוי של פצעים סוכרתיים או בתופעות של אין אונות.

 

יחד עם שותפו  אדוארד פפירוב הקים גיל חכים את  "Armenta" כשאדוארד הוא הטכנולוג הראשי שלה.

 

כידוע, אחד התחומים העיקריים בשוק האגרוטק הינה תעשיית החלב ומוצריו. תעשייה החלב העולמית מוערכת במעל ל 700 מיליארד דולר וצפויה לגדול ב 30% ב 2024. ישנם מעל 250 מיליון פרות בעולם, כשהחדשנות בתחום הטיפול בחלק החשוב ביותר, בריאות הפרה, נזנחה לטובת התמקדות בהתייעלות מערכתית וניהול סיכונים של הרפת על חשבון רווחת הפרות. מחקר שפורסם לאחרונה מאוניברסיטת גלזגו מציין שתעשיית החלב מפסידה בין 20 ל 32 מיליארד דולר בשנה, עקב דלקות עטין הפוגעים בבריאות הפרה ובתפוקת החלב שלה. הפתרון העיקרי הקיים היום הוא בעיקר מתן אנטיביוטיקה- טיפול נקודתי, המטפל בזיהום בלבד ולא בדלקת. זוהי שיטת טיפול שלא השתנתה בעשרות השנים האחרונות ולא שינתה את שכיחות הדלקות והנזקים שהן גורמות. יתר על כן היא גם אחת מהגורמים העיקריים לעלייה בתפוצה הגלובלית של חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה, המהווה סיכון בריאותי משמעותי לאוכלוסייה.

 

לשימוש התרופתי ישנן השלכות קצרות טווח וגם רחוקות טווח שאותן ניתן למנוע.

 

היבטים כלכליים – ופוטנציאל
כיום, אין רפתן שלא מתמודד עם ההשלכות הכלכליות של דלקות עטין. רפת ממוצעת של 300 חולבות, מפסידה כ 180 אלף ש״ח בשנה כתוצאה מירידה בהכנסות עקב תנובת חלב נמוכה ושפיכת חלב ועלייה בהוצאות מכיוון שהחלפה של פרות חולות בחדשות הינה מאוד יקרה.

 

מחקרים שפורסמו בעיתונות מקצועית וניסיון מצטבר על אלפי פרות ובעשרות רפתות בארץ ובעולם, הראה שטיפול ב APT, גורם להחזרת שיעור תנובת החלב של הפרה לשיעורים שלפני הדלקת, הגדלת איכות החלב ומניעת הוצאות פרות באחוזים ניכרים.

 

טיפול במערכת של חברת "Armenta", מחזיר לרפתן כ 70% מההפסדים הכספיים שנובעים מהדלקת. זה מגיע לסכומים מאוד משמעותיים. אם נסתכל על השוק בארה״ב עם 9 מיליון פרות, מדובר על תוספת שנתית של מעל 1.5 מיליארד דולר לרווחים של הרפתות.

 

כידוע, תחום האגרוטק הינו תחום של מחקר ופיתוח יישומי, המשלב בין שני עולמות משלימים: חקלאות וטכנולוגיות מתקדמות. שוק האגרוטק הינו אחד השווקים הצומחים בעולם ובצדק! זהו שוק עצום הבא לתת מענה לצרכים הכי בסיסיים והמתגברים משנה לשנה של קיום החיים בסביבה שלנו.

 

ניתן לסכם ולומר כי לפתרון פורץ הדרך של החברה פוטנציאל שוק המוערך במיליארדי דולרים בשנה. שוק תעשיית החלב הוא עצום, הדרישה לחלב ומוצריו רק גדלה משנה לשנה, לכן כשחושבים על זה, קשה לראות את רפתני העתיד ממשיכים להשתמש באנטיביוטיקה הישנה כשהחלופות תהיינה זמינות.

 

  

  

לירן פלג מנכ"ל Together השקעות: "מבחינתנו מדובר בהשקעה מעולה העונה על כל הדרישות של מועדון המשקיעים האקסקלוסיבי שלנו היות ובנוסף למוצר החדשני והשוק העצום אליו הוא פונה, מדובר בהזדמנות להשקיע בחברה שעומד מאחוריה צוות הנהלה בכיר ושותפים מנוסים, אשר כבר ביצעו אקזיטים משמעותיים והם בעלי יכולות מוכחות בעולם ההייטק".

 

9 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  הולך רכיל, ולומד לשונו לדבר שקר, בוז יבוזו יותר מהגנב - וסוף שניהם לתלי

  אבי 14/10/2021 18:02

 2. 2
  מעניין אם המממן המשפחתי (והגנב) של גיל חכים כבר השתחרר מהכלא?

  12 שנים …. חפשו בגוגל

  משה יצחקי 14/10/2021 08:13

 3. 3
  גיל חכים "המבריק" עושה כסף מאונס, כאב וצער נורא של פרות

  ומאומללותם ובדידותם של התינוקות שנזרקים לכלובים קטנים עד ליום בו משוסף גרונם כדי שגיל חכים ינשנש בשר עגל מבושל בחלב אמו. שתירש גהינום ממש כמו הרפת שתעשיר אותך.

  רון 12/10/2021 09:39

 4. 4
  שומר נפשו ירחק

  היזם המבריק שגייס מעל 150 מד דולר אבל לא נזכה לדעת בכמה הוא מכר את החברות שלו, אם בכלל, הולך לגייס כס, מגברת כהן מחדר ה עמוס בכתבה ממומנת ומשום מה לא מגייס ממשקיעים מקצועיים. מריח כמו משהו שייגמר רע במיוחד.

  אלוהים שישמור 12/10/2021 06:15

 5. 5
  זו כתבה ממומנת.

  למה צריך מי שמשלם להאדיר את עצמו? זה נראה ככ רע וכאילו משהו מסתתר מאחור. עדיף כתבה מקצועית נטו על העניין ועל היזם. בלי תארים כמו מבריק וכו… ממליץ לשכתב

  אריק 08/10/2021 08:52

 6. 6
  תפסיק לבלבל את השכל - בני אדם לא צריכים חלב פרה...

  ל 1 יוסי 06/10/2021 10:41

 7. 7
  יוסי ותעשיית מזון מן החי

  כדאי לבדוק עובדות ולא זרוק בחלל האויר פייק ניוז תעשיית החלב איננה מזהמת נחלים! תעשיית הבשר כן, אין על חלבון מן החי, מאוד חשוב לדעת את זה! ברפתות המודרניות כמו בישראל אין התעללות ואכזריות בפרות ולסיום כל ילד בעולם הרעב שמגיע לכוס חלב ליום בריאות וחייו מובטחים, שלא כמו אלו שלא

  עזרא 06/10/2021 06:41

 8. 8
  אם מוסר וקיימות באמת מעניינים אתכם אז השקיעו בפיתוח תחליפי חלב

  זוארץ 28/08/2021 02:51

 9. 9
  תעשיית המזון מהחי

  במקום להמשיך ולהתעלל בפרות עדיף להשקיע בפיתוח חלב מתאים במעבדה או בחלב צמחי נוסך אלפרו שיצא לאחרונה וכמעט לא ניתן להבדיל בינו לבין חלב אמיתי. הפרות ותעשיית בעלי החיים כולה היא ראשית כל אכזריות לשמה ותורמת המון לגזי החממה, שימוש בשטחים חקלאיים נרחבים ובמים בכמויות גדולות, זיהום נחלים ועוד. זהו אחד הגורמים העיקריים למשבר האקלים. מספיק לייעל את התעשייה הזו - יש להכחיד אותה (וכנ"ל כמובן גם את תעשיית הבשר, הביצים והדייג).

  יוסי 26/08/2021 18:16