עמית זאב, מנכל דור אלון היוצא קרדיט: טל פלינט

דוחות כספיים

דור אלון: זינוק של פי 4 ברווח הנקי במחצית הראשונה של השנה לכ- 78 מיליון ש”ח

מכירות הדלקים ברבעון ה-2 גדלו לעומת המכירות ברבעונים המקבילים של 2020 ו- 2019 ואף מעבר למגמות השוק; מנכ"ל הקבוצה עמית זאב יסיים בקרוב את תפקידו ויוחלף על ידי עודד גולן

פולי טל 22/08/2021 10:49

א+א-

דור אלון מקבוצת אלון רבוע כחול של איש העסקים מוטי בן משה, מסכמת את המחצית הראשונה של השנה עם רווח של כ-78 מיליון ש"ח - זינוק של פי 4 ברווח הנקי לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 

החברה נהנתה ברבעון השני של השנה מעליה במכירות חנויות הנוחות, עם גידול של 30% מהרבעון השני אשתקד. בהשוואה לשנת 2019, לפני מגפת הקורונה, מדובר בעלייה של כ-16%. במכירות רשתות הסופרים ו-am:pm נרשמה יציבות, על אף מגמת הירידה בשוק הקמעונאות ברבעון ורשת am:pm אף הציגה שיפור ברווחיות בהשוואה לרבעון מקביל אשתקד.

 

הרווח הגולמי של החברה גדל בכ-19% ברבעון והסתכם בכ-268 מיליון ש"ח, לעומת כ-226 מיליון ש"ח. ה-EBITDA צמח בכ- 10% לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכם בכ-131 מיליון ש"ח. הרווח הנקי של דור אלון ברבעון השני של 2021 הסתכם בכ-37 מיליון ש"ח.

 

ההתאוששות במכירות הדלק הסילוני עם הגידול בהיקף הטיסות בשילוב אספקת דלקים באופן סדיר לרשות הפלסטינאית, פעילות אשר החלה בחודש ינואר השנה הביאו לשיפור ניכר ברווחיות מגזר השיווק הישיר.

 

פעילות תחנת הכוח בקרית גת, של בהספק של 75MW , ממשיכה לייצר תזרים יציב ובזמינות של כ-99% בתקופה.

 

לדור אלון נדל"ן מניב של כ- 22 אלף מ"ר ביותר מ- 30 אתרי נדל"ן. שווי הנדל"ן בספרים בסיום הרבעון, עמד על כ-800 מיליון ש"ח. שיעור התפוסה של נכסיה המניבים של החברה עומד על כ-100%, כאשר במהלך מרץ 2021 חזרו הנכסים להנבה מלאה.

 

החברה ממשיכה בפיתוח הפרוייקטים המרכזיים שלה, כ- 140 אלף מ"ר נדל"ן בהקמה - אלוני ים בהרצליה פיתוח ואלוני כפר סבא וממשיכה להשביח את שטחי המסחר במתחמי התדלוק ברחבי הארץ.

 

ההון העצמי של דור אלון ביום 30.6.21 הסתכם לכ- 1.15 מיליארד ש"ח. לחברה יתרות נזילות ומסגרות אשראי בהיקף של כ-920 מיליון ש"ח ובמהלך הרבעון השני של 2021 השלימה גיוס של אגרות חוב מסדרה ח’ בהיקף של כ-200 מיליון ש"ח.

 

יו"ר דירקטוריון דור אלון, ישראל יניב, מציין כי: "התוצאות משקפות את ההתאוששות שחלה בתחומי הפעילות השונים במשק ואנו מציגים גידול במכירות הדלקים בהשוואה לכמויות הדלקים שנמכרו ברבעון המקביל ב-2019, טרום מגיפת הקורונה ואף מעבר למגמות השוק. אין ספק שאסטרטגיית גיוון המקורות של דור אלון הוכיחה את עצמה במהלך תקופת מגיפת הקורונה ובאה לידי ביטוי גם במחצית הראשונה של השנה בה ניכרת מגמה של חזרה לצמיחה.

 

אנחנו ממשיכים לפתח את הפעילות העסקית שלנו בכל שלושת הנדבכים עליהם מושתתת כיום הקבוצה - אנרגיה, קמעונאות ונדל"ן, והחברה ערוכה - הן פיננסית והן תפעולית, לתרחישים האפשריים השונים, בעטיה של מגפת הקורונה".

 

עמית זאב, מנכ"ל דור אלוןשיסיים בקרוב את תפקידו בקבוצה: "על בסיס האיתנות הפיננסית והנזילות הגבוהה אנו ממשיכים בפיתוח עסקי, הכולל המשך הסבה של סניפי אלונית לפורמט החדש "מיני סופר אלונית", מהלך שכבר הניב צמיחה משמעותית בסך המכירות של חנויות הנוחות וכן בהמשך התרחבות רשת am:pm באזור תל אביב ומחוצה לה לכדי 100 חנויות בשנים הקרובות. בתחום ההסעדה, ניכרת התאוששות מהירה במכירות רשת המסעדות של קבוצת BBB ועמידה ביעדי רווחיות התואמים את ציפיותינו".

 

זאב ציין כי דור אלון מפתחת בשותפות עם אפקון, רשת ארצית להטענה מהירה לרכב המונע בחשמל, כשדור אלון היא החברה היחידה כיום בישראל שמציעה ללקוחותיה פרישה ארצית של עמדות טעינה והיחידה המפעילה מטענים אולטרה מהירים, כל זאת לצד גידול משמעותי במכירות הדלקים.

 

בנוסף איחל זאב למנכ"ל דור אלון הנכנס, עודד גולן, הצלחה רבה בתפקיד ואמר : "אין לי ספק כי דור אלון תמשיך להתפתח ולהוביל בשנים הבאות בזכות צוות מנהלים איכותי, היכולות התפעוליות הגבוהות וכיווני ההתפתחות העסקיים שלה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה