מעיין בק, אנליסטית בכירה בלאומי פרטנרס קרדיט: אורן דאי

לאומי פרטנרס מתרשמים לחיוב מהתוצאות של רשת רמי לוי

מותירים המלצת "קנייה" למניה, במחיר של 262 ש"ח למניה הגבוה ב-17% ממחיר השוק

חדשות ספונסר 19/08/2021 15:56

א+א-

רמי לוי פרסמה תוצאות מצוינות ברבעון 2. המכירות ברבעון השני גדלו ב-4% עקב פתיחה של 3 סניפים חדשים. רמי לוי מציגה קיטון במכירות בחנויות זהות בחציון הראשון של השנה (קיטון של 1.5%), אך זהו קיטון נמוך מכלל השוק שירד ב-2.9%. החברה מציגה שיפור משמעותי מאוד ברווח וברווחיות הגולמית שהביא לשיעור רווח תפעולי שעמד על 5.7% ברבעון בהשוואה ל4.1% ברבעון המקביל. השיפור היה הודות לשיפור בתנאי הסחר, הרחבת היקף המכירות העובר במרלו"ג החדש והתייעלות בו ושיפור רווחיות החברות הבנות ובעיקרן קופיקס. בתחילת השנה צפתה החברה להציג בשנים הקרובות רווחיות תפעולית הגבוהה מ-4%, ולאור הביצועים אנו מעריכים כי השנה היא תציג שיעור רווחיות גבוה מזה.  אנו מעדכנים את מחיר היעד ל-262 ₪ למניה ומותירים את ההמלצה על ’קניה’.

שטחי מסחר: נכון ל-30.6.2021 לחברה 55 סניפים שכוללים שטחי מכירה בהיקף של 96,676 מ"ר.  עד כה נפתחו 2 סניפים חדשים השנה (חיפה ואור עקיבא).

מכירות: המכירות ברבעון השני לשנת 2021 הסתכמו בכ- 1,590 מיליון ₪, גידול של כ- 4.3% לעומת הרבעון המקביל אשתקד הודות לפתיחה של 3 סניפים חדשים מתום החציון הראשון בשנה קודמת. בהתאם למגמה בשוק ועקב מספרי השוואה גבוהים בשנת 2020, רמי לוי מציגה קיטון במכירות בחנויות זהות בחציון הראשון של השנה (קיטון של 1.5%), אך זהו קיטון נמוך מכלל השוק שירד ב-2.9%. המכירות למ"ר קטנו בשיעור של 1%.

תוכנית ההתרחבות של החברה לשנת 2021 כוללת תוכניות פתיחת כ- 2-3 סניפי ליבה, 2-3 סניפי סופר קופיקס במרכזי הערים (סניפים בגודל כ-600 מ"ר, מתוכם סניף אחד כבר נפתח) ו- 5-10 סניפי גוד פארם. אנו מעדכנים את התחזית שלנו לפתיחת סניפים ומניחים כי החברה תפתח השנה עוד סניף ליבה נוסף (בהשוואה ל-2 סניפים בתחזית המקורית לשנה זו), בהתאם לקצב עד כה, וכן, 2 סניפי ליבה וסניף סופר קופיקס אחד.

פעילות האונליין: מכירות החברה באמצעות האונליין גדלה השנה בעידוד מגמות התקופה, והגיעה ל-9.9% מהמכירות לעומת 9% ליום 31.12.2020. לחברה מרלו"ג בבני ברק שמשרת את פעילות האינטרנט של תושבי גוש דן. בנוסף, באמצעות חברת פבריק היא מקימה 2 מרלוג"ים רובוטיים במרכזי הערים ב"ש ופ"ת בגודל 1,500 מ"ר, והיא מדווחת שמרלו"ג ב"ש החל לפעול לאחרונה. לדברי החברה, רווחיות המכירות באונליין היא נמוכה מעט יותר מפעילות הליבה, וצפויה להישאר כזו כל עוד נתח משמעותי ממנה לא יעבור להתבצע באמצעים רובוטיים.

הרווח הגולמי ברבעון השני לשנת 2021 עמד על 383 מ’ ₪, ושיעור הרווח הגולמי השתפר משמעותית ועמד על כ-24.1% מהמכירות לעומת 22.6% ברבעון המקביל. השיפור המשמעותי הושג לדברי החברה משיפור בתנאי הסחר ומהתייעלות לוגיסטית הודות למרלו"ג החדש ומהמותג הפרטי.

הרווח התפעולי הרבעון השני הסתיים עם רווח תפעולי של 91 מיליון ₪ לעומת 62 מיליון ₪ ברבעון המקביל. הודות לשיפור ברווחיות הגולמית שיעור הרווח התפעולי השתפר ועמד על 5.7% לעומת 4.1% ברבעון המקביל. לפני שני רבעונים ראינו כי החברה הצליחה להקטין את רמת ההוצאות התפעוליות הגבוהות שאפיינה אותה במשך תקופה, וכפי שצפינו היא מצליחה לשמור על כך ולהציג שיעור רווחיות הגבוה מ-4%. לגידול ברווחיות תורם שיפור הרווחיות בחברות הבנות ובעיקרן קופיקס, שהציגה הרבעון רווח תפעולי לאור פתיחת רשת בתי הקפה לאחר הסגר. יעד רמי לוי לשנים הבאות הוא לשמור על רווחיות תפעולית בשיעור של מעל 4%, ועד כה השנה מציגה רווחיות מעל הצפי שלה. על בסיס הרווחיות אותה החברה הצליחה להשיג עד כה, אנו מעלים מעט את תחזית לשיעור הרווחיות שלנו לשנה זו, למעט מעל 4%.

הרווח הנקי עמד ברבעון הנוכחי על 61 מיליון ₪ לעומת 36 מ’ ₪ ברבעון המקביל.

דיבידנד: החברה תחלק דיבידנד בגובה של 50 מיליון ₪, הדיבידנד ישולם בתאריך 5/9/2021.

לחברה מאזן חזק והיא מתנהלת כמעט ללא חוב פיננסי. יתרת הנכסים פיננסים נטו עומדת על כ-0.9 מיליארד ₪.

רמי לוי לעסקים – החברה צפויה לפתוח בימים אלו מרלו"ג חדש בצפון שישמש למכירה לעסקים.

ארנק דיגיטלי – החברה השיקה לפני כרבעון ארנק דיגיטלי עבור קניות בסניפים, שמפותח באמצעות חברת בת אותה ייסדה יחד עם צד שלישי. בשלב ראשוני זה אנו לא מייחסים שווי לארנק במודל שלנו.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה